Polska Organizacja Turystyczna prowadzi kampanię „Odpoczywaj w Polsce”, która wystartowała w dniu 6 czerwca 2020 r. i potrwa 8 tygodni. 
W tym czasie Polacy będą mogli zapoznać się z ofertą turystyczną wszystkich regionów kraju. Przez osiem weekendów z rzędu poszczególne województwa będą promowane w cyklu „Pytanie na Śniadanie na lato – Odpoczywaj w Polsce”.
 
Na potrzeby kampanii stworzona została strona www.odpoczywajwpolsce.pl  , gdzie za pomocą interaktywnej mapy prezentowane są najlepsze polskie produkty turystyczne nagrodzone Certyfikatami POT, zdobywców tytułu „Polska Marka Turystyczna” oraz laureatów konkursu „EDEN – European Destination of Excellence” i „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”.
 Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów” jako zdobywca tytułu Polska Marka Turystyczna również została wyszczególniona i bierze udział w promocji po przez portal https://odpoczywajwpolsce.pl/atrakcje-turystyczne  .
Ponadto spoty zachęcające do wejścia na stronę internetową będą wyświetlane w ogólnopolskich kanałach telewizyjnych: główne kanały TVP oraz Polsat i Polsat News.