plen

1. Przewodnik terenowy Pani Danuta Borzecka – (oprowadzanie w języku angielskim) po Kazimierzu Dolnym, Janowcu, Puławach, Nałęczowie, Czarnolesie oraz Lublinie.

Tel. 606 311 372

Przewodnik ma w swojej ofercie wiele ciekawych, autorskich programów wycieczek, jedną z bardziej popularnych jest wesoła wycieczka krajoznawcza po Kazimierzu Dolnym dla turystów indywidulanych.

Trasa wycieczki obejmuje: zwiedzanie zamku Kazimierza Wielkiego i wejście na górującą nad Miasteczkiem basztę; wejście do Fary – kościoła parafialnego Kazimierza Dolnego (w miarę możliwości, gdyż jest to funkcjonująca świątynia); zwiedzanie Rynku z kamienicami Gdańską i Przybyłów oraz Małego Rynku – dawnej części żydowskiej miasta. Spacer najbliższym Rynku wąwozem – Plebanką (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych).

Wycieczka trwa ok. 2h (czas uzależniony jest od pogody i zaangażowania turystów).

  • Wycieczka odbywa się przez cały rok w soboty i niedziele o godzinie 12:00. W ferie i wakacje wycieczka odbywa się także w tygodniu.
  • Wycieczka odbywa się w regularnej cenie przy minimum 6 osobach.
  • Koszt wycieczki: 30 zł/os dorosłej, 10 zł dzieci i młodzież (dzieci do 5 roku życia bezpłatnie)
  • Możliwość rezerwacji indywidualnej w innych dniach i godzinach.
  • Możliwość dostosowania wycieczki dla turystów niepełnosprawnych.

Pani Danuta organizuje również gry miejskie w Kazimierzu Dolnym, które są certyfikowaną atrakcją Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.

Zagadkowy Kazimierz - gra dla dzieci, gdzie podczas zwiedzania Kazimierza dzieci odkrywają część tajemnic miasteczka samodzielnie wykonując zadania i rozwiązując zagadki. 

Na tropie kazimierskich tajemnic - gra z mapa dla młodzieży. Uczestnicy otrzymują mapę i ruszają w drogę. Wykonują zadania, które pozwalają im przejść do kolejnego etapu gry. 

Malarskie potyczki - gra przenosząca uczestników w czasy międzywojenne, gdy w wakacje Kazimierzem władali malarze. Uczestnicy muszę się przeistoczy w młodych studentów, którzy mają udowodnić, że są godni miana artysty. 

Kupcy i zbójnicy - tu przenosimy się w czasy renesansu, by pokonując przeszkody i czasem miłych, czasem nieprzychylnych mieszkańców miasteczka dotrwać do końca potyczek. 

Tajemnica Łopuszanki - gra kryminalno-artystyczna - podróż przez Kazimierz lat '20 XX wieku w poszukiwaniu mordercy i zaginionych akt. 

 

2. Przewodnik Łukasz Falba

Tel. 506 140 076

3. Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK Lublin

Odział Miejski PTTK, zajmuję się organizacją wycieczek szkolnych, rodzinnych, grupowych i indywidualnych wraz z przewodnikiem.

Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego
ul. Krakowskie Przedmieście 78
20-076 Lublin

Tel: 81 53 22 758, 532 49 42
telefon alarmowy (24h): 513 767 432
WhatsApp: +48 513 767 432

4. Pani Łucja Wasilewska przewodnik terenowy po: Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie, Puławach, Janowcu, Czarnolesie, Lublinie w tym Lublin – Majdanek.

Tel. 607 222 404

5. Pani Elżbieta Skoczylas „Kazimierz-Tour” przewodnik terenowy po :Kazimierzu Dolnym, Janowcu, Nałęczowie, Lublinie.

Tel. 604 116 147

6. Pani Irena Kowalczyk, Biuro Usług Przewodnickich „KAMI” – Zamość i Lubelszczyzna.

Tel. 81 553 92 03, 502 027 717

7. Przewodnik Henryk Mucha

Tel. 503 967 276

8. Przewodnik Jacek Grudzień

Tel. 604 416 399

9. Przewodnik Maria Panek

Tel. 606 901 775

10. Pan Krzysztof Godlewski (Willa Anna) przewodnik po Nałęczowie.

Tel. 694 355 753

11. Przewodnik Krzysztof Zalech (Nałęczów)

Tel. 81 501 48 57

12. Przewodnik Bieliński Marek spacery po Nałęczowie, wycieczki do Kazimierza, Puław, Lublina i pobliskich miejscowości.

Tel. 691 744 779

13. Szept Kazimierza. Usługi turystyczne Dorota Szczuka

Tel. 501 175 805

www.szeptkazimierza.pl

Szukasz przewodnika z pasją, który nie nudzi i nie przesadza ze szczegółami. Opowiada ze swadą i humorem. Chcesz w godzinę, dwie lub trzy poznać najciekawsze, najważniejsze rzeczy o Kazimierzu Dolnym, okolicy czy regionie – to dobrze trafiłeś. Pani Dorota Szczuka z przyjemnością poprowadzi cię przez kazimierski świat i jego bogatą historię.

Tradycyjne terenowe zwiedzanie z poznawaniem najważniejszych zabytków i miejsc, podczas którego opowiada o dawnym i dzisiejszym Kazimierzu. I oczywiście o ważnych dla niego ludziach: kupcach, malarzach, literatach, aktorach i innych. Anegdotycznie, z wieloma ciekawostkami.

Orientacyjny cennik oprowadzania (przy grupie do ok. 40 osób) :

 Zwiedzanie Kazimierza Dolnego pieszo – do 2 godz. – 200 zł,  do 3 godz. – 260 zł.  Koszt usługi przewodnickiej nie zawiera cen biletów wstępu do obiektów na trasie.

• Zwiedzanie Kazimierza Dolnego z przejażdżką meleksami (ok. 2-2,5 godz.):  dla osób, które poza centrum miasteczka chcą poznać również trochę jego okolic (cmentarz żydowski, Wąwóz Korzeniowy, dawny port nad Wisłą).

• Wycieczki tematyczne – więcej o nich na stronie www.szeptkazimierza.pl 

Gra miejska “Zmalujmy coś w Kazimierzu”!

Wycieczki rodzinne – zwiedzanie z przewodnikiem dla rodzin z dziećmi.

Dzieci do 7 roku życia, towarzyszące dorosłym zwiedzającym i pozostające pod ich opieką, ponoszą wyłącznie koszty biletów wstępu i innych obowiązujących opłat.

Dorota Szczuka posiada uprawnienia przewodnika turystycznego na obszar trójkąta turystycznego: Kazimierz – Nałęczów – Puławy.  Wyłącznie licencjonowany przewodnik po Kazimierzu Dolnym i okolicy da Państwu gwarancję wiarygodności i rzetelnego podejścia do zwiedzających.

Dodatkowo jest historykiem sztuki i konserwatorem zabytków, dlatego opowiada o zabytkach same najciekawsze rzeczy, dzieląc się wiedzą o najnowszych odkryciach, smaczkach konserwatorskich.