plen

W imieniu Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" zapraszamy na premierowe przedstawienie Dziecięcego Teatrzyku "Pinezka" pt. "Na podwórzu". Odbędzie się ono 17 czerwca o godz. 17:00 w małej sali teatralnej w POK "Dom Chemika". Jest to zabawna historia typowej kurzej rodzinki.

Spektakl "Na podwórzu" powstał na podstawie scenariusza Zofii Wójcik. Tata-kogut, szef podwórka zawsze zapracowany! Mama Kura domowa, opiekująca się domem i dziećmi oraz rozbrykane niegrzeczne kurczaki, których bardzo ciekawi zewnętrzny świat. Pewnego ranka chłopaki kurczaki postanawiają wybierać się w podróż po świecie, podczas której o mały włos dochodzi do nieszczęścia. Jeden z kurczaków wpada do jeziorka, ale na pomoc przybywa dzielny bohater, który ratuje nieszczęśnika. Kim jest tajemnicza postać, która ratuje kurczaka? Dowiecie się podczas spektaklu.

Za adaptację, reżyserię i kostiumy do przedstawień odpowiada Anna Magdalena Filipiak, muzykę przygotował Michał Matras, a scenografię stworzył Andrzej Łukasiewicz.