12. edycja MTT Wrocław w dniach 28 luty – 1 marca 2020 roku – ponownie odbędzie się na Stadionie Wrocław –  to nie tylko miejsce piłkarskich spotkań, lecz również tereny przeznaczone m.in. pod ekspozycje targowe.

Podczas targów na powierzchni 5000m odbędzie się również trzydniowy Festiwal Podróżników i Festiwal Kulinarny. W czasie targow dzieci będą mogły skorzystać z licznych atrakcji, a starsi będą mogli wziąść udział konkursach m.in. na Hasło promujące wypoczynek na wsi na stoisku “Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (poziom 1, stoisko nr. 91).

Oprócz konkursu gdzie dla laureatów przygotowano atrakcyjne nagrody, można bedzie skorzystać z licznych materiałów promujących ofertę wypoczynku na wsi ale również wziaść udział w warsztatach:

 

Warsztaty „Od owieczki do niteczki”.
Twórczyni ludowa Pani Agata Kowal – Ruschil, członek Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Uczestnicy w pierwszych etapach nauczą się na temat gręplowania, przędzenia, tkania, a następnie wykonają ekomaskotkę – kurkę, baranka oraz wianuszek z wełny czesankowej. Wykonane prace będą pamiątką pobytu na stoisku „Odpoczywaj na wsi”. W ramach warsztatów zostanie przeprowadzony konkurs „Wielkanocne tradycje z wełny w tle” z nagrodami dla uczestników targów.
.

Warsztaty „Słodkie życie pszczół”

Twórczyni ludowa Pani Malinowska Elżbieta, członek Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Warsztaty będą polegały na wyrobie świec woskowych oraz ozdabianiu pierników wypieczonych według starej receptury.Uczestnicy targów zapoznają się ze sprzętem pszczelarskim oraz z biologią rodziny pszczelej, sposobami pozyskiwania produktów pszczelich i ich charakterystyką. Na warsztatach będzie można zobaczyć i poznać od środka „prawdziwy ul”. W ramach warsztatów zostanie przeprowadzony konkurs  z nagrodami dla uczestników targów. 


Serdecznie zapraszamy.