plen
  • Akademia Lesslandia
    Wylessuj się!

A więc jesteście. Właśnie trafiliście do krainy pełnej przygód, tajemniczych wąwozów, pięknych krajobrazów, ciekawej historii, pięknych tradycji i życzliwych ludzi! Oto otwiera przed Wami swoje podwoje Akademia Lesslandia - czyli niezwykły szlak atrakcji turystycznych, które zgromadziła pod swoim szyldem Kraina Wąwozów Lessowych Lesslandia. To wyjątkowy obszar, zlokalizowany w okolicach tak znanych miejscowości turystycznych jak Nałęczów czy Kazimierz Dolny nad Wisłą. Lesslandia jest kolejnym atrakcyjnym punktem, jaki na swojej mapie turystycznych hitów zaznacza województwo lubelskie. Lesslandia, to nie tylko kolejne noclegi oferowane przez gospodarstwa agroturystyczne i pensjonaty, których tak dużo może zaproponować Wam całe województwo lubelskie. Akademia Lesslandia, jako jedna z ofert Krainy Lessowych Wąwozów ma ambicje w przyszłości być tak samo rozpoznawalną marką jak Roztocze czy Polesie.

A co oferujemy? Mamy dla Was dwie atrakcyjne propozycje. Pierwszą powinny się zainteresować przede wszystkim szkoły. Bo Akademia Lesslandia, jest takim miejscem, w którym uczniowie z całej Polski, odwiedzjący województwo lubelskie, zaopatrzą się wiedzę, jaką wymienia podstawa programowa dla klas 1-8 szkoły podstawowej. Jest to zarówno podstawa programowa dla klas 1-3, jak i podstawa programowa dla klas 4-8. I to zarówno podstawa programowa z języka polskiego, jak i podstawa programowa z biologii, podstawa programowa z historii, czy geografii. Aby podstawa programowa była jak najlepiej zrealizowana, uczestnicy tego przedsięwzięcia, jakim jest Akademia Lesslandia, zaprojektowali wycieczki szkolne, a właściwie całą grupę wycieczek, od jednodniowych, aż po kilkudniowe pobyty, tak zwane „zielony szkoły”, dzięki którym uczniowie odwiedzający województwo lubelskie mogą wraz z nauczycielami realizować podstawy programowe z wielu przedmiotów. Ta oferta skrojona jest pod wycieczki szkolne, a dzieci podczas takich wyjazdów nauczą się zagadnień z wielu przedmiotów w czasie warsztatów, zwiedzania, spotkań z ciekawymi ludźmi, czy aktywności fizycznych. A co pokażemy i gdzie zabierzemy naszych szkolnych gości? Może to być spacer po lesie, albo wizyta w mini-zoo. Mogą to być odwiedziny i warsztaty w starej papierni ale też warsztaty fusingu. Może to być wizyta w starym młynie, gdzie dziś mieści się muzeum minerałów, albo wizyta u kowala, gdzie dzieciaki dowiedzą się wiele o historii tego zawodu. Ale Akademia Lesslandia, to także słynne muzea, choćby muzeum Bolesława Prusa, Stefana Żeromskiego czy pałac Czartoryskich w Puławach. W naszej ofercie znajdują się gotowe do realizacji wycieczki szkolne, ale jesteśmy także w stanie przygotować programy specjalne, skrojone pod konkretne potrzeby.

A jak wygląda drugi filar naszej oferty? A to już propozycja całoroczna, w dużej mierze wakacyjna. Nasz pomysł na wakacje dla dzieci i ich rodziców, to także odwiedziny w Krainie Lessowych Wąwozów i w atrakcjach skupionych na jej terenie wokół Akademii Lesslandia. Ale tym razem odwiedziny je w mniej formalnym, wąskim rodzinnym, zaledwie kilkuosobowym gronie. A wtedy nauczycielami stają się przewodnicy i rodzice, którzy razem ze swoimi pociechami biorą udział w warsztatach, zwiedzają ciekawe miejsca oraz obiekty turystyczne i tak naprawdę uczą młode pokolenie przez zabawę. W Krainie Lessowych Wąwozów, znajdą też przystępne cenowo noclegi w gospodarstwach agroturystycznych i pensjonatach oraz świetna lokalna kuchnia. Wakacje dla rodzin z dziećmi, jakie w ramach Lesslandii oferuje województwo lubelskie, na pewną będą niezapomniane.

Zapoznaj się z pełną ofertą Akademii Lesslandia: Oferta

Propozycje Wycieczek: