Retro Meleks - Podróż po Nałęczowie i Wąwolnicy

Kontakt ul. Fryderyka Chopina 1,
24-150 Nałęczów
Gmina Nałęczów
Miejscowość Nałęczów
Telefon 721 948 772
e-mail retromeleks@gmail.com
Godziny otwarcia 10:00 - 19:00

Opis

Retro podróż to niezapomniane wycieczki w stylizowanym, elektrycznym pojeździe. Podróż odbywa się z głosem przewodnika, a w trakcie wyprawy goście poznają historię odwiedzanych miejsc i ludzi z nimi związanych.

Retro Meleks  - Kraina Lessowych Wąwozów

Retro Meleks to atrakcja, która znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów. Znajdujący się na terenie malowniczego uzdrowiska Nałęczów - Retro Meleks zabierze Państwa w niezapomnianą podróż uliczkami Nałęczowa i Wąwolnicy do dawnych lat.

Kilka słów o Retro Meleks  

Retro Meleks oferuje niezwykłe wycieczki stylizowane na dawne lata elektrycznym pojazdem. Wyruszając w tę podróż każdy poczuje się jak gość z przełomu XIX i XX w., a to uczucie zostanie dodatkowo umocnione po otrzymaniu tematycznych przebrań – w przypadku Pań są to duże, kolorowe kapelusze przyozdobione kwiatami, natomiast Panowie otrzymują meloniki, które były charakterystycznym elementem ubioru Bolesława Prusa. Ponadto kierowcami tych niesamowitych pojazdów są przewodnicy, najczęściej Panie, które także ubrane w piękne kapelusze oraz stylowe kreacje opowiedzą Państwu ciekawe rzeczy na temat zwiedzanych miejsc.

Co zobaczymy w trakcie podróży Retro Meleksem?      

W trakcie podróży Retro Meleksem goście poznają historie odwiedzanych miejsc oraz ludzi, którzy są z tymi miejscami związani, a także historie i tradycje Uzdrowiska Nałęczów. Opowieści te są dodatkowo wspomagane albumami, w których znajdują się dawne fotografie.

W Wąwolnicy natomiast będą mieli Państwo okazje poznać bogactwo historii tej urokliwiej miejscowości. Podróż tu odbywa się „Szlakiem Kultury Sakralnej i Wąwozów” po jednej z najstarszych miejscowości na Lubelszczyźnie. Turyści odwiedzą w trakcie tej przejażdżki  XIV-wieczną kaplicę z bogatą, stiukową dekoracją sklepienia z cudowną figurą Matki Bożej Kębelskiej, za której wstawiennictwem pielgrzymi zostają uzdrowieni z nowotworów oraz otrzymują dar potomstwa.

W programie podróży Retro Meleksem zapewnione są także przystanki, podczas których na uczestników przejażdżki czekają: degustacja leczniczych wód, spacery po lessowych wąwozach oraz wizyty w miejscowych muzeach.

Oferta Retro Meleks           

Retro Meleks w swojej ofercie posiada:

  • zwiedzanie Nałęczowa – zwiedzanie odbywa się w różnych wariantach od 40 min do 3 godz.
  • zwiedzanie Wąwolnicy – Lubelskiej Częstochowy – 3 godz.
  • ognisko w „Rytmie Retro” – ok. 2,5 godz.
  • „Cały Dzień w Sercu Lubelszczyzny i Krainie Lessowych Wąwozów” – cały dzień zwiedzania zakończony rozśpiewaną obiadokolacja w formie ogniska
  • „Nałęczowski Szlak Literacki” – organizowany dla wycieczek szkolnych
  • zwiedzanie w języku angielskim

 


Retro Meleks jest certyfikowanym produktem Krainy Lessowych Wąwozów. Tytuł ten otrzymują podmioty gwarantujące najwyższą jakość świadczonych usług.

Informacje dodatkowe

Informacje

Członek KLW tak
Obiekt Certyfikowany tak

Lokalizacja

Nałęczów
Fryderyka Chopina 1, 24-150 Nałęczów