Szlaki

Szlak młynów wodnych rzeki Bystrej
OpisKoła wodne poruszające młyny na rzece Bystrej były stałym elementem krajobrazu przez ponad pięć wieków. Na rzece i jej dopływach istniały 23 urządzenia piętrzące. Na trasie szlaku można podziwiać pozostałości dawnych obiektów młynarskich.
Dwa Żywioły - spływy kajakowe i wypożyczalnia sprzętu wodnego
OpisDwa Żywioły to wypożyczalnia sprzętu wodnego - tj. kajaków, pontonów i motorówek bez licencji. Proponowane są tu również spływy Wisłą i Chodelką, a także rejsy Galarem Wiślanym. Wszystko z dala od tłumów, w pięknych plenerach dzikiej przyrody.
Telefon: 501 352 777
Żółwia i Dinozaura
OpisNiebieski, 62 kilometrowy szlak rozpoczyna swój bieg poza Krainą Lessowych Wąwozów, w miejscowości Bałtów, gdzie odkryto ślady dinozaurów. Zmierza na północ wkraczając na teren "Krainy" w Janowcu.
Wyżynny Zachodni
OpisCzerwony, szlak od długości 60 km przecinający województwo lubelskie z zachodu na wschód. Łączy on ze sobą renesansową perłę - Kazimierz Dolny, sanktuarium w Wąwolnicy, uzdrowiskowy Nałęczów i stolicę województwa Lublin.
Wojciechów - trasa zielona
OpisZielona, 4 kilometrowa trasa będąca pętlą. Zlokalizowana jest na południe od Wojciechowa.
Wojciechów - trasa czarna
OpisCzarna, dwunastokilometrowa trasa w kształcie pętli. Begnie przez Wojciechów, a także pobliskie wsie. Na trasie znajduje się wąwóz Lipcyk, Młyn Hipolit z muzeum minerałów, Wieża Ariańska czy muzea: Kowalstwa i Regionalne.
Wincentego Pola
Opis18 kilometrowy, zielony szlak ma swój początek na rynku w Janowcu i biegnie przez skarpę wiślaną. Trasa mija Kazimierz Dolny zlokalizowany na drugim brzegu Wisły, podążając dalej przez miejscowości Nasiłów i Góra Puławska. Jej koniec znajduje się pod Pałacem w Puławach.
Wąwolnica - trasa zielona
OpisZielona, blisko pięciokilometrowa trasa, wytyczona w kształcie pętli. Przebiega przez miejscowość Kębło, w którym według światków miały miejsca objawienia Matki Boskiej.
Wąwolnica - trasa czerwona
OpisTrasa czerwona o długości 13,6 km. Posiada kształt pętli i biegnie przez Wąwolnice, Stanisławkę i Kębło.
Wąwolnica - trasa czarna
OpisCzarna, piętnastokilometrowa trasa o charakterze pętli. Otacza wsie na zachód od Wąwolnicy.
Turystyczny Szlak Ornitologiczny w Gołębiu
OpisSzlak ornitologiczny o charakterze dwóch pętli, leżący na terenie gminy Puławy, w gminie Gołąb.
Spływ kajakowy Wisłą
OpisZbiór czterech tras zlokalizowanych na Wiśle, o łącznej długości 35 km. Początki i końce szlaków zlokalizowane są w największych, nadwiślańskich miastach Krainy takich jak Puławy, Kazimierz Dolny czy Janowiec.
Spływ kajakowy Wieprzem
OpisKilka szlaków zlokalizowanych na prawym dopływie Wisły - Wieprzu. Ich łączna długość oscyluje w granicy 90 km. Dolina Wieprza posiada status obszaru chronionego.
Spływ kajakowy Kurówką
OpisSzesnastokilometrowy spływ prawobrzeżnym dopływem Wisły. Jego początek znajduje się w miejscowości Szumów, a koniec w Puławach.
Spływ kajakowy Chodelką
OpisOkoło 11 kilometrowy spływ prawym dopływem Wisły. Na trasie znajduje się wiele atrakcji. M.in. naturalna skarpa, panorama powiślańska, rezerwat Krowia Wyspa i historyczne miejsce, gdzie niegdyś znajdowało się grodzisko.