Las Przygodas

Kontakt Włostowice ul. Piasecznica,
24-100 Puławy
Gmina Puławy
Miejscowość Włostowice
Telefon 504 694 941
e-mail lasprzygodas@gmail.com

Opis

Zajęcia na świeżym powietrzu z Lasem Przygodasem to wartościowe uzupełnienie lekcji przyrody, biologii czy geografii w postaci aktywności na świeżym powietrzu. Omawiane i realizowane są na nich elementy podstawy programowej oraz zagadnienia związane z ekologią.

Las Przygodas  - Kraina Lessowych Wąwozów     

Las Przygodas to niezwykłe miejsce znajdujące się w Włostowicach, w pobliżu Puław, gdzie zainteresowani mają zapewnioną dobrą, aktywną zabawę na świeżym powietrzu.
Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wędrówki edukacyjne po okolicznych wąwozach, lasach oraz borach, wszystko to pod czujnym okiem animatorów i edukatorów leśnych. Las Przygodas znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.

Kilka informacji o Las Przygodas?      

Podczas zajęć w Las Przygodas uczestnicy zdobywają wiedzę dzięki zabawie. Omawiane i realizowane elementy podstawy programowej oraz zagadnienia związane z ekologią są idealnym sposobem na dodatkowe uzupełnienie lekcji przyrody, biologii oraz geografii. Poprzez pracę w terenie i zaangażowanie wszystkich zmysłów – dzieci i młodzież lepiej przyswajają przekazywane im treści, a dzięki pracy w grupach szybko nauczą się integracji, współpracy oraz uważności. W trakcie zajęć dzieciaki posiądą wiedzę jak poznawać otoczenie za pomocą zmysłów: wzroku, dotyku, słuchu, węchu, smaku oraz zmysłu równowagi.      

Co w swojej ofercie posiada Las Przygodas? 

Las Przygodas w swojej ofercie posiada: spotkania edukacyjno-integracyjne dla grup szkolnych i przedszkolnych, wędrówki przyrodnicze, gry terenowe, warsztaty sensoryczne, warsztaty survivalowe, nocowanie na Podleśnej Polanie, leśne urodziny oraz imprezy firmowe.  

W ofercie w ramach Akademii Lesslandia znajduje się:

  • Wędrówka edukacyjno-integracyjna + warsztaty sensoryczne + strefa chillout + ognisko (z wyżywieniem) dla grup szkolnych i przedszkolnych
  • Warsztaty sensoryczne + swawoliada + strefa chillout + ognisko (z wyżywieniem) dla grup szkolnych i przedszkolnych
  • Wędrówka edukacyjno-integracyjna + swawoliada + strefa chillout + ognisko (z wyżywieniem) dla grup szkolnych i przedszkolnych
  • Warsztaty survivalowe + strefa chillout + ognisko (z wyżywieniem) dla grup szkolnych i przedszkolnych
  • Autorska gra terenowa w wąwozach lessowych + strefa chillout + ognisko (z wyżywieniem) dla grup szkolnych i przedszkolnych

Czas trwania wycieczek oraz ich przebieg dostosowywane są indywidualnie do wieku uczestników i potrzeb danej grupy, bądź placówki.

W sezonie od 01.09 do 30.06 Las Przygodas funkcjonuje wyłącznie podczas wydarzeń, które są wcześniej ogłaszane w mediach społecznościowych oraz w godzinach przyjmowania grup szkolnych.

Ceny za zajęcia ustalane są indywidualnie przed każdym wydarzeniem. Dla grup szkolnych i przedszkolnych przewidziane są atrakcyjne zniżki.

Kto może brać udział w zajęciach w Las Przygodas? 

Las Przygodas przede wszystkim nastawiony jest na dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Ponadto mieli widziane są także grupy indywidualne, rodziny i firmy.

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak

Lokalizacja

Puławy
ul. Piasecznica, 24-100 Puławy