ZOO Wojciechów

ZOO Wojciechów
Kontakt Romanówka 22,
24-204 Wojciechów
Gmina Wojciechów
Miejscowość Wojciechów
Telefon 669 190 202
e-mail zoowojciechow@gmail.com

Opis obiektu: ZOO Wojciechów

ZOO Wojciechów to ośrodek zlokalizowany w gminie Wojciechów (Romanówka 22). Położony w odległości 26 kilometrów od Lublina i 8 kilometrów od Nałęczowa. To idealne miejsce na wypoczynek poza miastem, w bezpośrednim kontakcie z przyrodą i zwierzętami.

Zoo Wojciechów

Zoo Wojciechów zostało utworzone w 2011 r. Jego pierwszymi mieszkańcami były głównie zwierzęta gospodarskie, takie jak osły, kozy czy też krowy.

Kilka informacji na temat Zoo w Wojciechowie

Celem właścicieli jest edukacja oraz uświadamiane ludzi, że zoo to coś więcej niż klatki i zwykła atrakcja, ale również możliwość utrzymania populacji gatunku.

Przełomowym momentem Wojciechowskiego Zoo było pojawienie się lwicy Eli, która jest pierwszym egzotycznym okazem, który kojarzy się z prawdziwym zoo. W 2013 r. w ogrodzie pojawił się również biały lew Tabo. Na przestrzeni lat zaczęły pojawiać się również inne zwierzęta, takie jak: makaki japońskie, koczkodany rude oraz lemury katta. Obecnie jest to jedyny ogród zoologiczny w Polsce, który posiada lamparty plamiste i jedno z dwóch, które posiada koczkodany nadobne.

Obiekt udostępnia dla najmłodszych odwiedzających plac zabaw, gdzie znajdują się wieże, zjeżdżalnie, kładki, ścianki, huśtawki oraz piaskownica. Dodatkowymi atrakcjami są imprezy okolicznościowe, praktyki dla studentów oraz pokazowe karmienia zwierząt.  

 

Lokalizacja

Wojciechów
24-204 Wojciechów
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.