Owadolandia Park Edukacyjno-Rekreacyjny

Kontakt Wojciechów Kolonia Piąta 127,
24-204 Wojciechów
Gmina Wojciechów
Miejscowość Wojciechów Kolonia Piąta
Telefon 697 198 281
e-mail owadolandia@owadolandia.pl

Opis

Park edukacyjno-rekreacyjny z wiernie odwzorowanymi replikami owadów wielkości dorosłego człowieka. Na terenie parku znajduje się ścieżka dydaktyczna wspomożona w tablice informacyjno-edukacyjne oraz rabaty kwietno-ziołowe skomponowane na wzór okolicznych ogrodów.

Owadolandia Park Edukacyjno-Rekreacyjny – Kraina Lessowych Wąwozów

Owadolandia to park edukacyjno-rekreacyjny położony w Wojciechowie, niedaleko Nałęczowa, który na co dzień słynie ze swoich tradycji kowalskich. Jest to idealne miejsce dla osób, które interesują się i chcą poznać świat owadów, a dodatkowo lubią spędzać czas z rodziną na świeżym powietrzu. Park ten znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.

Kilka informacji na temat Owadolandii

W Owadolandii do dyspozycji zwiedzających udostępnione zostały ogromne repliki owadów, które swoją wielkością dorównują dorosłemu człowiekowi. Modele owadów są wiernie odwzorowane i zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół anatomiczny. Odwiedzający mogą tu zobaczyć i poznać bliżej niesamowity, lecz tajemniczy świat owadów. Każdy zainteresowany dowie się dlaczego owady są ważne, jak nam służą oraz jak się z nimi obchodzić. Właściciele parku przygotowali dla Państwa również Izbę Małego Entomologa, w której znajdują się gablotki z egzotycznymi motylami, chrząszczami i innymi owadami.

Na terenie Owadolandii znajduje się ścieżka dydaktyczna z ciekawymi gatunkami i odmianami roślin. Na trasie ścieżki postawione zostały również tablice informacyjno-edukacyjne, które służą do przeprowadzania zajęć na świeżym powietrzu.

Co dodatkowo oferuje Owadolandia?      

Właściciele Owadolandii do dyspozycji swoich gości przygotowali dodatkowo:

  • plac zabaw wyposażony w huśtawki i zjeżdżalnie,
  • tyrolkę dla dzieci i młodzieży - inaczej linową zjeżdżalnie,
  • trampolinę,
  • piaskownicę z zabawkami,
  • ogromną ławkę w kształcie pająka po której można się wspinać,
  • kolorową gąsienicę, która służy dzieciom jako tunel do zabawy,
  • ogromne liniowe karuzele,
  • linaria do wspinania

Owadolandia posiada także ofertę specjalną przeznaczoną dla szkół. Mile widziane są tu grupy przedszkolne, szkolne, kolonijne oraz zielone szkoły. Modele owadów mogą służyć także do celów edukacyjnych, co jest świetną okazją do przeprowadzenia zajęć praktycznych na świeżym powietrzu.

Dodatkowo park organizuje warsztaty plastyczne, które polegają na malowaniu gipsowych odlewów w kształcie owadów. Odlewy te służą jako pamiątki, które później można zabrać ze sobą do domu.

Na terenie Owadolandii znajduję się także miejsce do organizacji ognisk oraz pikników.     

Co znajduje się w pobliżu Owadolandii?

Owadolandia położona jest w Wojciechowie, gdzie warto odwiedzić Muzeum Kowalstwa oraz Muzeum Regionalne znajdujące się w Wieży Ariańskiej. Ponadto jest stąd blisko do Nałęczowa, które jest jedynym w Polsce uzdrowiskiem o profilu kardiologicznym oraz posiada niesamowite walory historyczne i kulturowe, a dzieli je zaledwie 6 km. W Nałęczowie polecamy spacer po przepięknym Parku Zdrojowym oraz odwiedzenie Muzeum Stefana Żeromskiego oraz Muzeum Bolesława Prusa.

Informacje dodatkowe

Informacje

Członek KLW tak
Obiekt Certyfikowany tak

Lokalizacja

Wojciechów
Wojciechów Kolonia Piąta 127, 24-204 Wojciechów