Park Labiryntów i Miniatur w Rąblowie

Kontakt Rąblów,
24-160 Wąwolnica
Gmina Wąwolnica
Miejscowość Rąblów
Telefon 605 951 355
e-mail park-labiryntow@sobczuk.pl

Opis

Park Tematyczny, który jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Obiekt posiada zespół siedmiu labiryntów roślinnych, z których najdłuższy ma aż 4 km korytarzy. Dodatkową atrakcja jest kolekcja 50 zminiaturyzowanych obiektów architektury z okolicy.

Park Labiryntów i Miniatur w Rąblowie  - Kraina Lessowych Wąwozów

Park Labiryntów i Miniatur zlokalizowany jest w centrum, trzech urokliwych miejscowości: Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy. W parku każdy znajdzie coś dla siebie; dzieci mają zapewnioną zabawę pośród wiejskiego pleneru, a dorośli miejsce do aktywnych spacerów. Ponadto park tematyczny jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu z dala od miejskiego zgiełku. W sezonie letnim Park Labiryntów i Miniatur otwarty jest 7 dni w tygodniu, w godzinach od 10:00 do 18:00. Miejsce znajduje się w Systemie Certyfikacji Usług i Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.

Park Labiryntów      

Park Labiryntów i Miniatur to miejsce gdzie pośród barwnych kwiatów i drzew można odkryć wąwozy leśne, łany traw oraz pachnące owoce. Wymagające labirynty pobudzą wyobraźnie najmłodszych odwiedzających i zapewnią im pełno atrakcji i zabawy na cały dzień.

Do dyspozycji gości Park Labiryntów udostępnia zespół 7 labiryntów roślinnych: Szmaragdowej Thui, Różany, Linowy, Kreteński, Malinowy, Truskawkowy oraz Miskantowy. Każdy z nich oferuje różne przeszkody i zabawy, a najdłuższy z nich Szmaragdowy Thui posiada, aż 4 km korytarzy.          

Park Miniatur

Park Labiryntów i Miniatur udostępnia profesjonalnie wykonaną kolekcję 50 miniatur architektury drewnianej, która obejmuje budowle znajdujące się w Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie, Puławach oraz pobliskich miejscowościach, które mają ukazać to co najpiękniejsze w Krainie Lessowych Wąwozów.

Miniatury wykonywane są w skali 1:25, a każda z nich wiernie oddaje szczegóły, styl i charakter budowli. Znajdą tu państwo m.in. obiekty kultury żydowskiej, znane urokliwe wille z Nałęczowa, charakterystyczne budowle Kazimierza Dolnego oraz wiele innych chat, kościołów oraz dworców.         

Inne atrakcje znajdujące się na terenie Parku Labiryntów i Miniatur  

Atrakcje, które dodatkowo możemy zobaczyć spędzając swój wolny czas w Parku Labiryntów i Miniatur, to:

  • Galeria Rzeźb
  • Ławki Przeżyć
  • Galeria Kaplic i Kapliczek

Spacery z dziećmi po terenach parku ułatwić i umilić mogą specjalne wózki, w których można przewozić najmłodszych.         

W ofercie Parku Labiryntów i Miniatur znajdują się również warsztaty edukacyjne, które wykorzystują położone w pobliżu ścieżki przyrodnicze lessowych wąwozów.

Informacje dodatkowe

Informacje

Członek KLW tak
Obiekt Certyfikowany tak

Lokalizacja

Wąwolnica
Rąblów 8, 24-120 Kazimierz Dolny