Restauracja Czarna Dama

Kontakt ul. Sandomierska 24,
24-123 Janowiec
Gmina Janowiec
Miejscowość Janowiec
Telefon 600 237 440
e-mail biuro@czarna-dama.pl
Godziny otwarcia piątek, sobota: 13:00 - 21:00; niedziela: 12:00 - 20:00

Opis obiektu: Restauracja Czarna Dama

Czarna Dama to restauracja zlokalizowana zaledwie 500m od Zamku w Janowcu. Nowy, pięknie urządzony obiekt, którego nazwa i wystrój nawiązuje do postaci z miejscowych legend. Restauracja serwuje klasyczne potrawy kuchni polskiej.

Restauracja Czarna Dama - Restauracja Janowiec   

Czarna Dama to elegancka restauracja zlokalizowana w urokliwym Janowcu, zaledwie 500 m od jednego z najważniejszych zabytków tej miejscowości – Zamku w Janowcu. Nazwa obiektu, która obejmuje zarówno restauracje, jak i apartamenty znajdujące się w tym samym miejscu, została zaczerpnięta z miejscowej legendy o Helenie z rodziny Lubomirskich, która po śmierci spowodowanej przez nieszczęśliwą miłość została okrzyknięta Czarną Damą. Restauracja należy do Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.     

Kilka informacji na temat restauracji Czarna Dama                   

Do dyspozycji gości restauracja Czarna Dama oddaje nowy i pięknie urządzony lokal. Jest to idealne miejsce do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi przy smacznym jedzeniu z dala od miejskiego zgiełku.

W ofercie restauracji Czarna Dama klienci znajdą propozycje klasycznych potraw kuchni polskiej oraz lokalne kulinaria, które przygotowywane są na bazie ekologicznych produktów uprawianych na danym regionie. Dla gości, którzy oczekują na posiłek przygotowana jest kolekcja z wizerunkami postaci z janowieckich legend oraz inne interesujące przedmioty przedstawiające region. Dla najmłodszych natomiast restauracja ma przygotowany kącik dla dzieci, w którym do ich dyspozycji zostały udostępnione zabawki oraz stolik z krzesełkiem.

Ponadto w Czarnej Damie mogą Państwo skosztować regionalnego piwa, które produkowane jest na miejscu oraz win z winnicy Widok znajdującej się w Janowcu.

Co w swojej ofercie posiada dodatkowo Restauracja Czarna Dama?  

Dla zainteresowanych restauracja Czarna Dama posiada w swojej ofercie organizacje imprez okolicznościowych, takich jak: wesela, chrzciny, urodziny, imieniny, komunie i imprezy firmowe. Organizowanie tych imprez umożliwia dysponowanie salą bankietową, która oddzielona jest od sali restauracyjnej i jest w stanie pomieścić 80 osób.

Czarna Dama posiada także własne apartamenty dzięki czemu można zostać tu na dłuższy pobyt. Do Państwa dyspozycji oddano 4 komfortowo urządzonych pokoi, których nazwy pochodzą z miejscowych legend: Czarna Dama, Baba Wojszyńska, Czarny Baran oraz Halabardnik, a wszystkie wyposażone są w prywatną łazienkę, wygodne łóżka, klimatyzację, bezpłatny Internet, smart TV oraz antyczne meble.

Co znajduje się w pobliżu restauracji Czarna Dama?

Przebywając w Janowcu warto odwiedzić Zamek, który jest najważniejszym zabytkiem tej miejscowości oraz leży zaledwie 500 m od restauracji. Dodatkowo polecamy do zobaczenia Spichlerza z Podlodowa, w którym znajduję się wystawa etnograficzna przedstawiająca sztukę ludową oraz wyroby lokalnych rzemieślników. Przebywając w Janowcu. Polecamy również odwiedzić Puławy (13,6 km) oraz Kazimierz Dolny (27,7 km).

Oferta w ramach "Smaków Krainy Lessowych Wąwozów":

Gulasz barani z plackami słomianymi 

Bazą tego dania jest odpowiednio zamarynowane mięso oraz dodawane w ustalonej kolejności zioła, warzywa i owoce. Połączenie wyrazistości baraniny oraz delikatności pozostałych składników dostarcza niezwykłych doznań smakowych.

Nadwiślańska zupa z suma

Gotowana na wywarze rybnym z dodatkiem startych, podsmażonych na maśle warzyw. Charakteru tej potrawie dodają zauważalne, wcześniej usmażone kawałki ryby oraz sok z cytryny i świeża natka pietruszki.

Zapoznaj się z pełnym menu restauracji Czarna Dama: menu

 

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak
Członek KLW tak
Obiekt na Szlaku Smaków tak

Lokalizacja

Janowiec
ul. Sandomierska 24, 24-123 Janowiec
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.