Restauracja Filiks Kazimierz Dolny

Kontakt ul. Sadowa 23,
24-120 Kazimierz Dolny
Gmina Kazimierz Dolny
Miejscowość Kazimierz Dolny
Telefon 519 432 777
e-mail willafiliks@gmail.com

Opis obiektu: Restauracja Filiks Kazimierz Dolny

Malowniczo położona restauracja w Kazimierzu Dolnym, w której z okien i tarasu rozpościera się widok na Wisłę, Zamek i Basztę. Autorskie dania inspirowane tradycyjnymi recepturami i lokalnymi składnikami to wizytówka lokalu.

Restauracja Filiks w Kazimierzu Dolnym

Restauracja Filiks usytuowana jest malowniczo w Kazimierzu Dolnym i posiada niezwykły widok na Wisłę, Zamek oraz Basztę. Obiekt znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.     

Kilka informacji na temat restauracji Filiks

Restauracja Filiks serwuje dania kuchni autorskiej, a wiodącymi potrawami są smaki kuchni europejskiej. Turyści zjedzą tu w przyjemnej i klimatycznej atmosferze wyśmienite dania obiadowe, zupy, przystawki, a także potrawy wegańskie. Do ich przygotowania wykorzystywane są produkty regionalne w połączeniu z produktami sezonowymi. W bogatym menu na szczególną uwagę zasługują: Śledzik po Kazimiersku z jabłkiem powiślańskim, Pyzy Kazimiersko-Janowickie z warzywami na musie selerowym z boczniakami oraz Kazimierska zalewajka z jajkiem sadzonym.

W restauracji Filiks serwowane są także lokalne napoje i alkohole m.in. regionalne piwo i wino. Niecodzienną atrakcją lokalu jest częściowo odsłonięta kuchnia, dzięki czemu goście mogą obserwować komponowanie dań.       

Co dodatkowo oferuje restauracja Filiks?

Na terenie restauracji Filiks organizowane są różnorodne przyjęcia, imprezy plenerowe, imprezy okolicznościowe oraz spotkania. W obiekcie na gości czekają również wieczorki z muzyką na żywo w wybrane dni.       

Co warto zobaczyć w pobliżu restauracji Filiks?

Restauracja Filiks to restauracja usytuowana w malowniczym Kazimierzu Dolnym, który jest jedną z perełek turystycznych. W trakcie pobytu w miasteczku warto odwiedzić, takie miejsca i zabytki jak: rynek Kazimierza Dolnego, Górę Trzech Krzyży, zespół zamkowy oraz znajdującą się przy nim basztę, bulwar nadwiślański. Niesamowitą atrakcją będzie także wybranie się na rejs po Wiśle małym statkiem, bądź motorówką.

Oferta w ramach "Smaków Krainy Lessowych Wąwozów":

Kazimierska zalewajka z jajkiem sadzonym 

Gotowana na wywarze z kości wędzonych i własnoręcznie przyrządzanym żytnim zakwasie, podawana z jajkiem sadzonym, ziemniakami i wędzonym żeberkiem.

Podwędzane gęsie pipki po żydowsku – długo duszone w przyprawie

Curry z cebulką marynowaną i suszonymi pomidorami. Przed podaniem wędzone dla uzyskania koloru i aromatu.

 

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak
Członek KLW tak
Obiekt na Szlaku Smaków tak

Lokalizacja

Kazimierz Dolny
ul. Sadowa 23, 24-120 Kazimierz Dolny
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.