Czekoladowe Warsztaty

Kontakt
Gmina Wąwolnica
Miejscowość Wąwolnica
Telefon 572 893 161; 527 689 207
e-mail kontakt@delisis.pl; klaudia.rejmak@delisis.pl
Godziny otwarcia do ustalenia telefonicznie

Opis obiektu: Czekoladowe Warsztaty

"Czekoladowe Warsztaty”, organizowane w samym sercu Wąwolnicy, to aktywność, podczas której grupy lub osoby indywidualne poznają historię czekolady, pracę w manufakturze oraz samodzielnie przygotują i ozdobią czekoladowe tabliczki, pralinki, lizaki i czekolady do picia.  

Czekoladowe Warsztaty - Atrakcje Wąwolnica

Czekoladowe Warsztaty to wyjątkowa przygoda dla wszystkich miłośników słodkości oraz osób, które lubią spędzać swój wolny czas na przygotowywaniu smakowitych przysmaków w zaciszu własnego domu. Pracownia, w której odbywają się zajęcia zlokalizowana jest w urokliwej Wąwolnicy, niedaleko Nałęczowa. Atrakcja znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.

Kilka informacji na temat Czekoladowych Warsztatów         

Z miłości do czekolady została stworzona rodzinna firma Delisis, która prowadzona jest od lat przez siostry – Klaudie i Patrycje. To właśnie dzięki nim mogą Państwo wziąć udział w Czekoladowych Warsztatach.  Zajęcie otwarte są zarówno dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Uczestnicy w trakcie ich trwania zapoznają się z historią czekolady oraz jak wygląda praca w takiej manufakturze, a ponadto dowiedzą się na czym polega temperowanie czekolady. Jest to świetna okazja dla najmłodszych, którzy w trakcie warsztatów mają możliwość pobudzenia swojej wyobraźni i kreatywności, a także nabędą nową umiejętność oraz odrobinkę wiedzy cukierniczej.

W trakcie Czekoladowych Warsztatów czeka na Państwa degustacja wielu rodzajów, niesamowitych czekolad, a także wspólne przygotowywanie napojów czekoladowych.

Uczestnicy w trakcie zajęć mają możliwość wykonania i ozdobienia własnoręcznie takich przysmaków, jak: czekoladowe tabliczki, pralinki oraz lizaki.

W pracowni, w której odbywają się Czekoladowe Warsztaty odbywa się również ręczna produkcja Śliwki Nałęczowskiej, byłej ikony wśród polskich smakołyków, która obecnie należy do Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.         

Oferta w ramach Akademii Lesslandia i Smaków Krainy Lessowych Wąwozów:

Uczestnicy warsztatów: poznają historie czekolady w pigułce, zorganizowany zostanie pokaz temperowania czekolady, będą mogli degustować wyroby z rzadkich odmian kakaowca, własnoręcznie spakują wykonane słodycze i otrzymają dyplomy. 

Czekoladowe Warsztaty - klocki Lego 

Uczestnicy warsztatów samodzielnie przygotowują czekoladowe klocki lego  które później starannie pakują. W trakcie warsztatów uczestnicy mogą przeżyć słodką przygodę podczas, której stworzą słodkości dla siebie lub najbliższych.

Czas trwania: 1,5 h 

Preferowana grupa wiekowa: od 4 lat 

Czekoladowe Warsztaty - Tabliczka i 4 lizaki

Uczestnicy warsztatów samodzielnie przygotowują czekoladową tabliczkę oraz 4 lizaki, które później starannie pakują.

Czas trwania: 1,5 h 

Preferowana grupa wiekowa: od 4 lat 

Istnieje również godzinna wersja tych warsztatów, gdzie dzieci tworzą tabliczkę lub 4 lizaki. 

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak
Rodzaje przeżyć Warsztaty, Degustacje

Informacje

Członek KLW tak
Atrakcja Akademii Lesslandia tak

Informacje

Obiekt na Szlaku Smaków tak

Udogodnienia

Obiekt całoroczny tak

Udogodnienia w ramach Akademii Lesslandia

Usługa dostępna po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej tak

Lokalizacja

Wąwolnica
ul Rynek 12, 24-160 Wąwolnica
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.