Kafelcoffee

Kontakt Trzebiesza 7,
24-320 Poniatowa
Gmina Opole Lubelskie
Miejscowość Trzebiesza
Telefon +48 502 293 447
e-mail biurokafelcoffee@gmail.com
Godziny otwarcia 8.00 - 18.00
Sezon Obiekt całoroczny
Bilety od 30zł

Opis

Kafelcoffee to polska marka ręcznie wytwarzanych kafli i naczyń artystycznych. Odwiedzając pracownię zlokalizowaną nad urokliwymi stawami Krainy Lessowych Wąwozów można wziąć udział w warsztatach ceramicznych, a także zakupić pamiątkowe, rzemieślnicze wyroby.

Kafelcoffee  - Kraina Lessowych Wąwozów

Kafelcoffee to niezwykła pracownia, w której wytwarzane są kafle oraz naczynia artystyczne. Pracownia zlokalizowana jest nad urokliwymi stawami Krainy Lessowych Wąwozów, we wsi Trzebiesza, w pobliżu Poniatowej. Miejsce znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.         

Kilka informacji o Kafelcoffee

Nazwa Kafelcoffee powstała w połączeniu słowa Kafel, które od razu kojarzy Nam się z kaflami; oraz coffee, do którego jako proste skojarzenie można podać kawa-filiżanka-kubeczek, co ma zwrócić uwagę zainteresowanych na naczynia ceramiczne. Cały proces wytwarzania kafli i naczyń ceramicznych odbywa się za pomocą tradycyjnych metod i rzemieślniczej pracy. Tworzenie produktów to długotrwały i wieloetapowy proces ze względu na fakt, że wykonywane są ręcznie.

Kafel, to artystyczne kafelki ceramiczne, produkowane i malowane ręcznie, według autorskiego projektu, wytwarzane są z naturalnej gliny szamotowej, a następnie wypalane w wysokiej temperaturze. W zależności od wzoru i koloru kafle są idealnym uzupełnieniem do wnętrz w różnych stylach: skandynawskim, nowoczesnym, industrialnym, loftowym, klasycznym, prowansalskim, rustykalnym, orientalnym oraz eklektycznym. Coffee czyli kolekcje naczyń ceramicznych, które powstają z myślą o wszystkich, którzy doceniają nowoczesny design i niebanalne wzornictwo. 

Kafelcoffee produkuje także produkty, które mają urozmaić wnętrze domów, takie jak: kolaże, obrazy, podkładki na stół czy pamiątkowy magnes „Pustelnia”, który nawiązuje do walorów krajobrazowych Pustelni (potoczna nazwa terenów między Wolą Rudzką, a Trzebieszem), gdzie występują stawy hodowlane („Pstrąg Pustelnia”) oraz siedlisko czapli siwej oraz białej.       

Co dodatkowo oferuje Kafelcoffee?

W pracowni Kafelcoffee organizowane są warsztaty ceramiczne dla dzieci, dorosłych i seniorów.

  1. Warsztaty dla dzieci

W każdy poniedziałek:       

  • 16:15 – 17:15 – warsztaty ceramiczne
  • 17:20 – 18:20 – warsztaty plastyczne

W każdą sobotę:      

  • 10:10 – 11:00 – warsztaty ceramiczne – grupa dzieci
  1. Warsztaty rodzinne

W każdą sobotę o godz. 11:30 – 12:30 oraz 15:00 – 16:00

  1. Warsztaty dla szkół i przedszkoli

Na zajęciach poprzez ciekawą zabawę, dzieci poznają techniki lepienia z gliny i rozwijają umiejętności z zakresu sensoryki. W ramach oferty uczestnicy mają zapewnione materiały, w tym: glinę, narzędzia, wypał w specjalistycznym piecu oraz dojazd do placówek. Po zakończonych warsztatach uczestnicy otrzymują wykonane przez siebie dzieło.   

  1. Warsztaty dla seniorów

Warsztaty ceramiczne, do współpracy zaproszone są fundacje, stowarzyszenia oraz placówki.

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak

Udogodnienia

Obsługa w j. Angielskim tak
Dostęp dla Niepełnosprawnych tak
Bezpłatny parking tak
Płatność kartą tak

Lokalizacja

Poniatowa
Trzebiesza 7, 24-320 Poniatowa