Pracownia Fusingu Klimaty

Kontakt Stary Gaj 43B,
24-120 Wojciechów
Gmina Wojciechów
Miejscowość Stary Gaj
Telefon 505 012 678; 505 012 678
e-mail kontakt@klimaty-szydlowscy.pl
Sezon Obiekt całoroczny

Opis

Pracownia funkcjonująca w Starym Gaju. Nowy budynek, wyposażony w profesjonalny piec, stół warsztatowy i pełny węzeł sanitarny, pozwala na tworzenie w komfortowych warunkach form użytkowych i dekoracyjnych ze szkła, z wykorzystaniem metody fusingu.

Pracownia Fusingu Klimaty  - Kraina Lessowych Wąwozów      

Pracownia Fusingu Klimaty to rodzinna pracownia zlokalizowana w Starym Gaju, niedaleko miejscowości Nałęczów. Miejsce znajdujące się wśród zaciszu natury daje dużo inspiracji na tworzenie nowych, wspaniałych dzieł ze szkła. Miejsce to znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.  

Czym jest fusing?    

Na początek może kilka słów o tym czym w ogóle jest fusing? Właściciele Pracowni Klimaty przedstawiają fusing jako technikę stapiania szkła oraz formowania go w bardzo wysokich temperaturach, w specjalnie przeznaczonych do tego piecach. Do jego wykonania wykorzystywane jest szkło kolorowe i bezbarwne oraz różnego rodzaju posypki, takie jak: fryty, farby, tlenki, a nawet opiłki metali. Dzięki tej technice można wykonywać zarówno dzieła dekoracyjne, jak i użytkowe wyposażenia wnętrz.  

Kilka słów o Pracowni Fusingu Klimaty

Pracownia Fusingu Klimaty znajduje się w nowym budynku, wyposażonym w profesjonalny piec, stół warsztatowy oraz pełny węzeł sanitarny. W komfortowych warunkach uczestnicy mają możliwość tworzenia form użytkowych oraz dekoracyjnych ze szkła. Właściciele wszystkie kształty, z których później wykonywane są dzieła, wycinają ręcznie, a wszystkie projekty ostateczną formę przybierają dopiero w piecach, ukazując nam swoje piękno. Wszystkie rękodzieła, nawet te zrobione z jednego kształtu i formy, są niepowtarzalne.

Co oferuje swoim gościom Pracownia Fusingu Klimaty?          

Pracownia Fusingu Klimaty posiada możliwość tworzenia zamówień dla indywidualnych klientów, a swojej ofercie posiadają dla nich wyroby takich dzieł, jak:

  • upominki okazjonalne na ślub, chrzciny, komunie święte i inne uroczystości
  • formy użytkowe i dekoracyjne, takie jak misy, patery, talerze

Podejmują się również współpracy z firmami, a na ich zlecenie mogą stworzyć m.in. szklane statuetki, upominki, gadżety firmowe i reklamowe.

Pracownia Fusingu Klimaty organizuje również warsztaty dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podczas ich trwania uczestnicy mogą poznać historię szkła i własnoręcznie wykonać swoje pamiątki. Osoby, które chciałyby lepiej poznać technikę wyrabiania szkła mogą wybrać się na warsztaty z możliwością noclegu. Pracownia do dyspozycji uczestników udostępnia 4 pokoje z łazienkami oraz wspólnym aneksem kuchennym.

 

Informacje dodatkowe

Informacje

Członek KLW tak
Obiekt Certyfikowany tak

Lokalizacja

Wojciechów
Stary Gaj 43B, 24-204 Wojciechów