Muzeum Czartoryskich w Puławach

Kontakt ul. Czartoryskich 8,
24-100 Puławy
Gmina Puławy
Miejscowość Puławy
Telefon 503 902 480
e-mail rezerwacje@muzeumczartoryskich.pulawy.pl
Godziny otwarcia Codziennie: 8:00 - 16:00
Bilety Ulgowy: 13 zł, Normalny 18 zł

Opis obiektu: Muzeum Czartoryskich w Puławach

Odkryj bogatą historię i sztukę w Muzeum Czartoryskich, mieszczącym się w zabytkowym pałacu. Podziwiaj unikalne zbiory i malownicze ogrody, czerpiąc z fascynującego dziedzictwa rodziny Czartoryskich.

Muzeum Czartoryskich – Kraina Lessowych Wąwozów

Muzeum Czartoryskich mieści się w zabytkowym Pałacu Czartoryskich w Puławach, a jego eksponaty są bezpośrednio związane z historią Polski oraz samą rodziną Czartoryskich. Obiekt znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.

Kilka informacji na temat Muzeum Czartoryskich

Muzeum Czartoryskich zostało otworzone w 2009 r. w celu kontynuowania tradycji pierwszego polskiego muzeum założonego w Puławach przez księżną Izabelę z Flemingów Czartoryską w 1801 r. Jego misją jest upowszechnienie sztuki polskiej i światowej, wypełnienie ideowego testamentu księżnej Izabeli oraz kształtowanie postawy patriotycznej.

Eksponaty w muzeum gromadzone są od końca XVIII w. po drugą połowę wieku XIX i pochodzą one z kolekcji księżnej Izabeli oraz zbiorów jej wnuka – księcia Władysława Czartoryskiego, który nabywał swoje dzieła sztuki przebywając na emigracji w Paryżu.

W Muzeum Czartoryskich można obecnie podziwiać wysokiej klasy malarstwo, militaria, rzemiosło artystyczne oraz pamiątki o charakterze historyczno-sentymentalnym.

W 2017 r. Muzeum Czartoryskich stało się samodzielną placówką podległą Miastu Puławy i od tego czasu na jego terenie organizowane są wystawy czasowe, imprezy kulturalne oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.    

Co dodatkowo oferuje Muzeum Czartoryskich?

Muzeum Czartoryskich posiada bogatą ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Organizowane są tu zarówno warsztaty, jak i lekcje muzealne o różnorodnej tematyce, skierowane do różnych grup wiekowych. Dla przykładu najmłodsi poznają muzealne tajemnice oraz dowiedzą się jak zostać młodym kolekcjonerem, młodsza młodzież natomiast zaprojektuje wspólnie z Izabelą Czartoryską park w stylu angielskim oraz dowiedzą się jakie mityczne stworzenia żyją w Pałacu.

Wszystkie zajęcia odbywają się na terenie Muzeum Czartoryskich i w zależności od tematyki są one przeprowadzane w salach ekspozycyjnych lub w sali edukacyjnej.            

Co znajduje się w pobliżu Muzeum Czartoryskich?

Muzeum Czartoryskich położone jest w Puławach, gdzie warto przespacerować się Parkiem Czartoryskich, na którego terenie znajduje się wspomniany już Pałac, Świątynia Sybilli, pałac Marynki oraz Domek Grecki i Gotycki. Ponadto na miejscu znajduje się również Muzeum Badań Polarnych, gdzie znajdziecie takie eksponaty, jak: rzeźba z kości morsa czy skuter śnieżny i sanie z polskich stacji polarnych.

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak
Członek KLW tak

Lokalizacja

Puławy
ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.