Pałac Czartoryskich

Kontakt ul. Czartoryskich 8,
24-100 Puławy
Gmina Puławy
Miejscowość Puławy

Opis obiektu: Pałac Czartoryskich

Dawna rezydencja książąt Czartoryskich z dobrze zachowanymi wnętrzami m. in. barokową sienią, a także salami: Kamienną, Gotycką, Rycerską, Kolumnową i Balową. Obecnie Pałac Czartoryskich jest siedzibą m.in. Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB.

Pałac Czartoryskich

Pałac Czartoryskich zlokalizowany jest w Puławach, a jego początki sięgają II poł. XVII w. Związany był z dziejami rodów magnackich, takich jak: Lubomirskich i Sieniawskich oraz stanowił dawną rezydencję książąt Czartoryskich.

Kilka informacji na tematu Pałacu Czartoryskich

Pałac Czartoryskich został zaprojektowany przez holenderskiego architekta Tylmana z Gameren, z inicjatywy marszałka wielkiego koronnego Stanisława Herakliusza Lubomirskiego. Budowla miała kształt prostokąta z czterema alkierzami w narożach i przygotowana była do pełnienia funkcji obronnych.

Spacerując alejkami parku, w którym znajduje się Pałac Czartoryski, natrafią Państwo na kolejne budowle stanowiące Zespół Rezydencyjny Książąt Czartoryskich. Należy pamiętać, że park powstał jako założenie romantyczne i jest pełen dzikiej przyrody. Można w nim odpocząć pośród roślinności, delektując się ciszą i spokojem. W samym Pałacu Czartoryskim mieści się siedziba Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB. W pałacu znajduje się również Muzeum Czartoryskich, gdzie znajdziecie liczne pamiątki po znamienitych mieszkańcach obiektu.

Lokalizacja

Puławy
ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.