Stare Łazienki

Kontakt al. Grabowa 4,
24-150 Nałęczów
Gmina Nałęczów
Miejscowość Nałęczów
Telefon +48 81 50 14 456 wew. 0700; 81 50 14 356
e-mail rezerwacje@zlun.pl

Opis obiektu: Stare Łazienki

Obiekt zbudowany na wzór warszawskich Łazienek znajduje się w nałęczowskim Parku Zdrojowym. Oferuje usługi uzdrowiskowe.

 Stare Łazienki

Stare Łazienki zlokalizowane są w Uzdrowiskowym Nałęczowie, w Parku Zdrojowym.

Kilka informacji na temat Starych Łazienek

Stare Łazienki zostały wzniesione w stylu klasycystycznym, na wzór warszawskich łazienek, w latach 1817-1820, a jego uruchomienie nastąpiło w roku 1821. To tu odbywały się pierwsze kąpiele lecznicze i kuracje pitne z wykorzystaniem wody z krystalicznie czystych źródeł.

Kąpiele były stosowane również wtedy, gdy właścicielem Nałęczowa został Antoni Małachowski, który sam cierpiał na podgarę, a skuteczny środek ukojenia bólu znajdował w kąpielach i okładach z nałęczowskich wód. Kolejny właściciel Ludwik Nałęcz-Małachowski zadbał o Stare Łazienki, które zostały przez niego nowocześnie wyposażone przed oficjalnym otwarciem.

Renoma uzdrowiska sprawiła, że kąpieli zażywał tu Adam Kazimierz Czartoryski oraz kasztelan Leon Dembowski – właściciel sąsiednich Bronic i Drzewiec.

Obecnie w Starych Łazienkach znajduje się nowoczesny i elegancki hotel uzdrowiskowy, który udostępnia do dyspozycji Gości 46 miejsc noclegowych. Pokoje wraz z łazienkami zachowały nawiązanie do stylu klasycystycznego, w którym powstał pierwotnie budynek, natomiast wnętrza ogólnodostępne zostały odnowione pod opieką konserwatora zabytków.

Stare Łazienki w 1957 r. zostały wpisane do rejestru zabytków.

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany nie

Udogodnienia

Miejsce przyjazne dzieciom tak
Dostęp dla Niepełnosprawnych tak
Obsługa w j. Angielskim tak
Płatność kartą tak

Oferta dodatkowa obiektu

Grill / miejsce na ognisko tak

Lokalizacja

Nałęczów
al. Grabowa 4, 24-150 Nałęczów
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.