Kafelcoffee to niezwykła pracownia, w której wytwarzane są kafle oraz naczynia artystyczne, a także organizowane warsztaty. Pracownia zlokalizowana jest nad urokliwymi stawami Krainy Lessowych Wąwozów, we wsi Trzebiesza, w pobliżu Poniatowej. Miejsce znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.
Nazwa Kafelcoffee powstała w połączeniu słowa Kafel, które od razu kojarzy Nam się z kaflami; oraz coffee, do którego jako proste skojarzenie można podać kawa-filiżanka-kubeczek, co ma zwrócić uwagę zainteresowanych na naczynia ceramiczne. Cały proces wytwarzania kafli i naczyń ceramicznych odbywa się za pomocą tradycyjnych metod i rzemieślniczej pracy. Tworzenie produktów to długotrwały i wieloetapowy proces ze względu na fakt, że wykonywane są ręcznie.
Kafel, to artystyczne kafelki ceramiczne, produkowane i malowane ręcznie, według autorskiego projektu, wytwarzane są z naturalnej gliny szamotowej, a następnie wypalane w wysokiej temperaturze. W zależności od wzoru i koloru kafle są idealnym uzupełnieniem do wnętrz w różnych stylach: skandynawskim, nowoczesnym, industrialnym, loftowym, klasycznym, prowansalskim, rustykalnym, orientalnym oraz eklektycznym. Coffee czyli kolekcje naczyń ceramicznych, które powstają z myślą o wszystkich, którzy doceniają nowoczesny design i niebanalne wzornictwo.
Kafelcoffee produkuje także produkty, które mają urozmaić wnętrze domów, takie jak: kolaże, obrazy, podkładki na stół czy pamiątkowy magnes „Pustelnia”, który nawiązuje do walorów krajobrazowych Pustelni (potoczna nazwa terenów między Wolą Rudzką, a Trzebieszem), gdzie występują stawy hodowlane („Pstrąg Pustelnia”) oraz siedlisko czapli siwej oraz białej.
W pracowni Kafelcoffee organizowane są warsztaty ceramiczne dla dzieci, dorosłych i seniorów.
W każdy poniedziałek:
W każdą sobotę:
W każdą sobotę o godz. 11:30 – 12:30 oraz 15:00 – 16:00
Na zajęciach poprzez ciekawą zabawę, dzieci poznają techniki lepienia z gliny i rozwijają umiejętności z zakresu sensoryki. W ramach oferty uczestnicy mają zapewnione materiały, w tym: glinę, narzędzia, wypał w specjalistycznym piecu oraz dojazd do placówek. Po zakończonych warsztatach uczestnicy otrzymują wykonane przez siebie dzieło.
Warsztaty ceramiczne, do współpracy zaproszone są fundacje, stowarzyszenia oraz placówki.
Obserwacja przyrody z wykorzystaniem kart edukacyjnych, warsztaty ekologiczne, gry i zabawy leśne.
Czas trwania: 3-4 godz.
Preferowana grupa wiekowa: od 3 lat