Restauracja Stacja Kultura

Kontakt ul. Kolejowa 2,
24-320 Poniatowa
Gmina Poniatowa
Miejscowość Poniatowa
Telefon 81 475 52 20

Opis obiektu: Restauracja Stacja Kultura

Restauracja Stacja Kultura to przytulne miejsce, które oferuje nie tylko posiłki i nocleg, ale przede wszystkim domową atmosferę. Wszystko zachowane w klimatach około podróżniczych. Obiekt zlokalizowany przy torach, stylizowany jest na stację kolejową.

Restauracja Stacja Kultura  - Kraina Lessowych Wąwozów               

Stacja Kultura to niezwykła restauracja znajdująca się w pobliżu torów kolejowych w starej, zabytkowej stacji. Obiekt zlokalizowany jest w Poniatowej i znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.     

Kilka informacji na temat restauracji Stacja Kultura  

Restauracja Stacja Kultura¸ dzięki swojemu położeniu w pobliżu torów, wystylizowana jest na klimaty okołopodróżnicze. Wnętrze obiektu, w którym znajdują się także miejsca noclegowe, ma przynosić na myśl stację kolejową, dzięki odrestaurowaniu budynku, który zmieniał się przez lata pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków. Obiekt został urządzony w konwencji walizek, poczekalni oraz pociągu przy torach wąskotorowych.

Wchodząc do restauracji Stacja Kultura poczują się Państwo jak w przedziale jadącego pociągu, dzięki tapetom z wizerunkami wagonów oraz półkami, na których ustawione są walizki podróżnicze. W środku czeka na Was nie tylko smaczna kuchnia oparta na świeżych, lokalnych produktach, ale przede wszystkim rodzinna atmosfera przez fakt, że głównym założeniem właścicieli Stacji Kultury jest by ich Goście czuli się i wracali tu jak do własnego domu.

Restauracja oferuje zarówno dania tradycyjne, jak i te typu fast-food: pizzę oraz burgery. W karcie znajdują się również dania wegetariańskie, wegańskie oraz bezglutenowe, a także szeroka oferta trunków alkoholowych oraz napoi gorących i zimnych.

Dla zainteresowanych Stacja Kultura przygotowała także 5 komfortowo urządzonych pokoi, dzięki czemu można zostać w tym niezwykłym miejscu na dłużej. Dla Gości hotelowych za dodatkową opłatą istnieje możliwość przygotowania śniadania kontynentalnego.  

Co zobaczyć podczas pobytu w Stacji Kultura?         

Stacja Kultura zlokalizowana jest w urokliwej Poniatowej, dlatego odwiedzając tą miejscowość warto zobaczyć Dom Muzyki w Kraczewicach, Minimuzeum w Kraczewicach oraz Kościół pw. Najświętszego serca Pana Jezusa w Kraczewicach. Interesującym miejscem jest również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej, gdzie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie – od krytych pływalni po kompleksy boisk, siłownie, skatepark oraz korty tenisowe. W skład Ośrodka wchodzi także kąpielisko z dmuchanymi torami i wypożyczalnią kajaków.

Oferta w ramach "Smaków Krainy Lessowych Wąwozów":

Tarte pyzy ziemniaczane z mięsem

Robione według starej, rodzinnej receptury. Gotowane i surowe ziemniaki połączone z jajkiem, mąką oraz przyprawami nadziewane są mięsem i po ugotowaniu podawane z dodatkiem podsmażonej cebulki oraz boczku.

Szarlotka z regionalnymi jabłuszkami 

To świetny deser na każdą porę roku. Kruche ciasto z grubą warstwą świeżo startych jabłek z pobliskich sadów, pokryte kruszonką bądź słodką pianką białkową.

Zapoznaj się z pełnym menu restauracji Stacja Kultura: menu

 

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak
Członek KLW tak
Obiekt na Szlaku Smaków tak

Lokalizacja

Poniatowa
ul. Kolejowa 2, 24-320, Poniatowa
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.