"Rolnik" Sanatorium Uzdrowiskowe

Kontakt ul. Górskiego 14,
24-150 Nałęczów
Gmina Nałęczów
Miejscowość Nałęczów
Telefon 81 501 47 51
e-mail rolnik@sanatoria.com.pl

Opis obiektu: "Rolnik" Sanatorium Uzdrowiskowe

Sanatorium znajdujące się w centrum Parku Zdrojowego w Nałęczowie. Wszystkie usługi mieszczą się w jednym budynku. Obiekt dysponuje własnym basenem z hydromasażami i nowoczesną bazą rehabilitacyjną, gdzie znajdą Państwo ponad 90 rodzajów zabiegów rehabilitacyjnych.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Rolnik” - Atrakcje Nałęczów

Sanatorium Uzdrowiskowe „Rolnik” to obiekt zlokalizowany w malowniczym Nałęczowie, na terenie Parku Zdrojowego. Obiekt znajduje się na liście Certyfikowanych Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.     

Kilka informacji na temat Sanatorium Uzdrowiskowego „Rolnik”     

Sanatorium Rolnik jest to jeden z piękniejszych uzdrowisk polskich, które stanowi ważny ośrodek leczniczo-rehabilitacyjny, wypoczynkowy i turystyczny.  

Unikalne walory Nałęczowa i okolic, mikroklimat powodujący  samoczynne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, wyjątkowa cisza i spokój oraz  czyste, nieskażone środowisko  mają  niezwykły wpływ na zmniejszenie dolegliwości u pacjentów z chorobami serca i układu krążenia -na  poprawę stanu zdrowia.

Nałęczów, dzięki swoim bogactwom przyrody, licznym źródłom wód mineralnych oraz nieskażonemu środowiskowi naturalnemu jest idealny miejscem, które wpływa na zmniejszenie dolegliwości u pacjentów z chorobami serca i układu krążenia, a także znacznie poprawia ich stan zdrowia.

Sanatorium Rolnik dysponuje 195 miejscami hotelowymi, a w tym znajdują się apartamenty oraz pokoje 1- lub 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Zainteresowani mogą zarezerwować miejsca w turnusach 21, 14, 10 i 7-dniowym oraz w przypadku wolnych miejsc na krótszy termin. Wszystkie pokoje wyposażone są w instalację przywoławczo-alarmową, a dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia żelazka, suszarki do włosów oraz lampki biurowej. Pacjenci mają także dostęp do Internetu bezprzewodowego.

Na terenie Sanatorium Rolnik znajduje się jadalnia, która posiada 200 miejsc, gdzie każdy otrzymuje 3 smaczne i urozmaicone posiłki. Obiekt proponuje kilka rodzajów diet: ogólną, lekkostrawną, niskotłuszczową, cukrzycową oraz redukcyjną.         

Sanatorium Rolnik posiada dobrze wyposażoną, nowoczesną bazę rehabilitacyjną, gdzie znajdą Państwo ponad 90 rodzajów zabiegów z zakresu: kinezyterapii, hydroterapii, balneoterapii, fizykoterapii, światłolecznictwa masaży i innych zabiegów z zakresu odnowy biologicznej. Zatrudnia  wysoko kwalifikowaną  kadrę lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i masażystów.

Dodatkowe usługi znajdujące się na terenie Sanatorium Uzdrowiskowego „Rolnik”           

Na terenie Sanatorium Rolnik można skorzystać także z usług:  

  • Gabinetu kosmetycznego,
  • Studia fryzur,
  • Kawiarni, w której dodatkowo organizowane są wieczorki taneczne,
  • Nauki pływania,
  • Biblioteki,
  • Kaplicy.

Dla osób przyjeżdżających prywatnym samochodem udostępniony jest monitorowany parking.

W czasie pobytu w Rolniku mogą Państwo wybrać się na organizowane przez obiekt spacery literackie do: Chaty Stefana Żeromskiego, oryginalnej pracowni pisarza z 1905 r. oraz do Ochronki zbudowanej dzięki staraniom autora Popiołów w 1907 r., gdzie obecnie mieści się Muzeum Bolesława Prusa.           

Co odwiedzić podczas pobytu w Sanatorium Uzdrowiskowym „Rolnik”      

Sanatorium  Uzdrowiskowe „Rolnik” zlokalizowane jest w centrum Parku Zdrojowego, w Nałęczowie, co stanowi idealne miejsce dla miłośników spacerów. Przechadzając się malowniczymi alejkami parku warto odwiedzić Pijalnie wód razem z Palmiarnią oraz Pijalnie czekolady. Dodatkowo miejscem wartym odwiedzenia jest Pałac Małachowskich, który dawniej był siedzibą rodu Małachowskich, a obecnie stanowi ośrodek życia kulturalnego uzdrowiska.

Oferta w ramach Krainy Zdrowia:

  • Szeroka gama zabiegów: balneoterapia, światłolecznictwo, kinezyterapia, fizykoterapia, wodolecznictwo.
  • Masaże klasyczne, lecznicze, relaksacyjne.
  • Basen rehabilitacyjno-rekreacyjny z hydromasażami (pływanie, gimnastyka w basenie, aqua-aerobik).

 

Informacje dodatkowe

Informacje

Członek KLW tak
Obiekt Certyfikowany tak
Członek Krainy Zdrowia tak
Rodzaje usług prozdrowotnych Masaże, SPA

Lokalizacja

Nałęczów
ul. Górskiego 14, 24-150 Nałęczów
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.