Festiwal Dwie Winorośle w Janowcu

DwieWinorosle
Category
Wydarzenia
Date
2024-06-21 - 2024-06-23
Venue
Ruiny zamku w Janowcu, Lubelska, Janowiec, gmina Janowiec, powiat puławski, województwo lubelskie, 24-123
Email
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W imieniu organizatorów zapraszamy do Janowca na Festiwal "Dwie Winorośle"

Zarezerwujcie datę i przygotujcie się na wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie Was w czasy świetności janowieckich winnic i odkryje przed Wami magiczny świat winiarstwa!

Data: 21-23 czerwca 2024

Miejsce: Zamek w Janowcu - park, dziedziniec, winnice

Zamek w Janowcu to miejsce o niezwykłej historii, sięgającej 500 lat wstecz. W 2022 roku, część kompleksu winiarskiego została pieczołowicie odrestaurowana, przywracając dawną świetność winnicom na janowieckich skarpach oraz nowo powstałej parceli św. Rocha.

Festiwal Dwie Winorośle to niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w bogatej kulturze i tradycjach winiarstwa Janowca nad Wisłą. Podczas trzech dni pełnych atrakcji, odwiedzający będą mogli odkrywać malownicze winnice, degustować regionalne specjały i tłoczone na miejscu soki, a także uczestniczyć w koncertach na żywo w niezwykłej scenerii zamkowego parku.

Wydarzenie to łączy w sobie nie tylko promocję kultury winiarskiej, ale także szeroką gamę aktywności, w tym edukacyjne warsztaty i wystawy. Festiwal Dwie Winorośle odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych oraz Festiwalu Kultury Pszczelarskiej, co dodatkowo wzbogaca jego program. 

Nie przegapcie tej wyjątkowej szansy na odkrycie tajemnic zamku i jego winiarskiego dziedzictwa. Przyjdźcie i poczujcie, jak tradycje odżywają na nowo w sercu Janowca. 

Do zobaczenia na festiwalu

 
 

All Dates

  • From 2024-06-21 to 2024-06-23

Powered by iCagenda