Pieszy Rajd Krajoznawczy na trasie Gołąb-Bobrowniki

RajdMaj
Category
Wydarzenia
Date
2024-05-01
Venue
Centrum Informacji Turystycznej, 4, Aleja Królewska, Osiedle Czartoryskich, Puławy, powiat puławski, województwo lubelskie, 24-100
Telephone
Email
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum Informacji Turystycznej w Puławach, którego operatorem jest Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", zaprasza na tradycyjną majówkę w plenerze. Na pieszy rajd krajoznawczy zapraszamy w środę 1 maja. 

Trasa rajdu została przewidziana na ok. 12 km i poprowadzi z Gołębia (pow. puławski) do Bobrownik nad Wieprzem (pow. rycki). Około 60% trasy przebiegać będzie po nawierzchni utwardzonej (głównie asfalt), a 40% leśnymi ścieżkami. Na trasie m.in. zabytkowy renesansowy kościół, Muzeum Nietypowych Rowerów, byłe lotnisko wojskowe, rezerwat przyrody, starorzecze rzeki Wieprz. Na zakończenie rajdu przewidziane zostało ognisko integracyjne dla uczestników. Udział w wydarzeniu jest odpłatny i wynosi 10 zł/os.

Zapisy trwają wyłącznie do 22 kwietnia, albo do wyczerpania limitu miejsc, a tych jest tylko 50. Rajd poprowadzi historyk, regionalista i przewodnik terenowy Mariusz Karolak (kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Rajd został zakwalifikowany jako relaksacyjny, czyli najłatwiejszy, w wewnętrznym czterostopniowym systemie poziomów trudności używanym od kilku lat przez CIT Puławy. Regulamin wydarzenia dostępny jest na stronie www.domchemika.pl, zaś formularz zgłoszeniowy pod adresem http://rajd.domchemika.pl. Wydarzenie adresowane jest dla osób powyżej 12 roku życia.

Organizatorem rajdu jest certyfikowane przez Polską Organizację Turystyczną puławskie Centrum Informacji Turystycznej.

 
 

All Dates

  • 2024-05-01

Powered by iCagenda