Spotkanie autorskie z Anną Mateją w Górze Puławskiej

SpotkaniezAnnaMateja
Category
Wydarzenia
Date
2024-06-06 16:00
Venue
18, Ogrodowa, Góra Puławska, gmina Puławy, powiat puławski, województwo lubelskie, 24-100
Telephone

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Mateją, autorką m.in. biografii Antoniego Kępińskiego, wybitnego psychiatry, naukowca i filozofa, który zrewolucjonizował nie tylko podejście do pacjenta, lecz także metody leczenia psychiatrycznego w XX wieku. Kępiński dzięki swojej empatii i szerokiej wiedzy zobaczył w pacjencie psychiatrycznym przede wszystkim człowieka, był bardzo wrażliwy na cierpienie ludzi zmagających się z chorobą, wielu także dzięki temu wyleczył.

Anna Mateja jest dziennikarką, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (nauki polityczne). W latach 1996–2008 była redaktorką „Tygodnika Powszechnego”. Jest laureatką m.in. nagrody Grand Press w kategorii wywiad (2007) i Nagrody im. Jana Jędrzejewicza na najlepszą książkę popularnonaukową, przyznawaną przez Komitet Historii Nauki PAN i miasto Płońsk (2020). Wydała m.in.: "Co zdążysz zrobić, to zostanie. Portret Jerzego Turowicza" (Znak 2012), "Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii" (Czarne 2016), "Recepta na adrenalinę. Napoleon Cybulski i krakowska szkoła fizjologów" (Czarne 2019). Opracowała trzytomową edycję "Pism wybranych" Jerzego Turowicza (Universitas 2013). Jest współpracowniczką miesięcznika „Znak” oraz polsko-niemieckiego pisma „Dialog”. Mieszka w Krakowie.

6 czerwca, czwartek, godz. 16.00, Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Puławskiej, ul. Ogrodowa 18 (budynek SP Góra Puławska, wejście do biblioteki od strony boiska szkolnego).

Wstęp wolny! Zapraszamy!

 
 

All Dates

  • 2024-06-06 16:00

Powered by iCagenda