WIosenne Pląsy Młodych Powiślaków - koncert dziecięcych grup

powisle
Category
Wydarzenia
Date
2024-04-03 18:00
Venue
Dom Chemika, 4, Wojska Polskiego, Osiedle Kusocińskiego, Puławy, powiat puławski, województwo lubelskie, 24-100
Telephone
Email
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3 kwietnia zapraszamy na wyjątkowy koncert dziecięcych grup Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”. Wydarzenie zatytułowane "Wiosenne pląsy młodych Powiślaków" nie będzie jednak wyłącznie pokazem taneczno-wokalnych umiejętności naszego zespołu.

Tym razem oprócz wiernych miłośników folkloru, wśród publiczności zasiądą eksperci z Polskiej Sekcji CIOFF - Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej, których zadaniem będzie weryfikacja, czyli ocena poziomu artystycznego i technicznego naszego zespołu.

Jest to już kolejny taki "egzamin" naszego utytułowanego Zespołu. W grudniu 2022 roku odbyła się pomyślna weryfikacja grupy młodzieżowej "Powiśla".

Na podstawie pozytywnej oceny uzyskanej przez zespół, nabywa on prawo do reprezentowania kraju oraz Polskiej Sekcji CIOFF na koncertach i festiwalach w Polsce i na świecie. Kolaudacja artystyczna dotyczyć będzie grupy w wieku od 8 do 15 lat. Weryfikację, czyli pozwolenie na reprezentowanie kraju przez dany Zespół poza jego granicami można otrzymać na dwa, trzy lub pięć lat.

Gorąco zapraszamy Państwa do udziału w tym koncercie oraz kibicowania i trzymania kciuków za cały ZPiT „Powiśle” oraz jego instruktorów!

Na koncert zapraszamy 3 kwietnia o godz. 18.00 do sali widowiskowej POK. Wstęp wolny.

 
 

All Dates

  • 2024-04-03 18:00

Powered by iCagenda