Wystawa fotograficzna „Ci, co skaczą i fruwają” Krystyny Szymańskiej

cicoskacza
Category
Wydarzenia
Date
2024-04-13
Venue
Dom Kuncewiczów, 19, Juliusza Małachowskiego, Kazimierz Dolny, gmina Kazimierz Dolny, powiat puławski, województwo lubelskie, 24-120
Telephone

Dom Kuncewiczów - oddział Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zagospodarował kolejną przestrzeń w swoim obiekcie – plenerową galerię Pod Różą. Sezon galerii otwiera wystawa fotografii „Ci, co skaczą i fruwają”  Krystyny Szymańskiej.

Krystyna Szymańska jest absolwentką puławskiego liceum im. Ks. Adama J. Czartoryskiego i Akademii Rolniczej w Lublinie. Fotografia jest jej wielką pasją. Od dziecka fascynowały ją podróże i świat fauny i flory. Z każdej wyprawy przywozi dokumentację fotograficzną. Zdjęcia są na tyle interesujące, że znalazły się na blisko 40 wystawach w Polsce i za granicą. W galerii Pod Różą eksponujemy fotografie mieszkańców okolicznych lasów, łąk i wąwozów. Są to portrety popularnych ptaków – żurawi czy bocianów, jak również trudnych do podpatrzenia – łosi, borsuków czy sów.

Na spotkanie z autorką zdjęć zapraszamy 13 kwietnia (sobota) o godz. 14.00. Zgodnie z wolą Krystyny Szymańskiej zapraszamy już teraz do kontaktu z muzeum w sprawie otwartych lekcji przyrody dla uczniów okolicznych szkół. Autorka zdjęć sam opowie o kulisach powstania fotografii oraz zwyczajach uwiecznionych na nich zwierząt.

 
 

All Dates

  • 2024-04-13 14:00

Powered by iCagenda