Wystawa Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek „Tristan i Kazimierz”

TristanKazimierz
Category
Wydarzenia
Date
2024-05-11 13:00
Venue
Dom Kuncewiczów, 19, Juliusza Małachowskiego, Kazimierz Dolny, gmina Kazimierz Dolny, powiat puławski, województwo lubelskie, 24-120
Telephone
Email
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesienią wydawnictwo Marginesy zapowiada wydanie kolejnej powieści Marii Kuncewiczowej. Będzie to „Tristan 1946”, uważana przez wielu czytelników za jedną z najpiękniejszych polskich książek o miłości. Pisarka przełożyła mit arturiański na współczesną historię o miłości. Według biografów M. Kuncewiczowej jej pierwowzorem miał być związek uczuciowy jej syna, Witolda. Czy była to miłość z happy endem? Odsyłamy do lektury i zapraszamy na nową wystawę czasową „Tristan i Kazimierz”, autorstwa Mieczysławy Izdebskiej – Łazorek. Malarka po raz kolejny zmierzy się z twórczością Marii Kuncewiczowej, czerpiąc z niej artystyczne inspiracje. Nowatorskim podejściem będzie umieszczenie części wydarzeń opisanych w powieści, oryginalnie toczących się w Kornwalii, w pejzażu kazimierskich zaułków. Portretowane miejsca, a także rozpoznawalny specyficzny styl Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek mówią wiele o jej wrażliwości i pasji. 

Wystawa „Tristan i Kazimierz” powstała w ramach współpracy z Kazimierską Konfraternią Sztuki.

Na wernisaż zapraszamy 11 maja o godz. 13.00.

 
 

All Dates

  • 2024-05-11 13:00

Powered by iCagenda