XX Ogólnopolskie Spotkanie Kowali

XXSpotkanieKowali2
Category
Wydarzenia
Date
2024-07-13
Venue
Wieża ariańska, 9, Wojciechów, gmina Wojciechów, powiat lubelski, województwo lubelskie, 24-204
Telephone
Email
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie, w dniach 12 - 14 lipca 2024 r. organizuje Jubileuszowe, XX Ogólnopolskie Spotkania Kowali, podczas których spotkają się najlepsi kowale z całej Polski a także Czech. Impreza realizowana jest przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jej historia sięga 1984 r. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie.

W tym roku w XX Ogólnopolskich Spotkaniach Kowali weźmie udział aż 17 drużyn kowalskich. Zmierzą się oni w Konkursie Kowalstwa Artystycznego, w konkursie o Nagrodę Kowali Polskich oraz w Konkursie o Nagrodę Publiczności.

Spotkania rozpocznie Sympozjum, w ramach którego zostanie przeprowadzony wykład nt „Profesjonalne podkuwanie koni – standardy XXI w.” oraz Instruktażowy pokaz podkuwania koni według standardów europejskich. Wykładowcami oraz wykonawcami pokazu będą utytułowani i doświadczeni podkuwacze z grupy Farriers of Małopolska, która prowadzi profesjonalne szkolenia kucia koni w całej Polsce.

W sobotę 13 lipca odbędzie się konkurs kowalstwa artystycznego, na który kowale w swoich kuźniach przygotowali wysięgnik uliczny, natomiast drugą pracę konkursową będą wykuwali na miejscu. Prace wykonane podczas konkursu, będą oceniane przez jury, a także przez samych kowali, którzy przyznają wykonawcy najlepszej pracy Nagrodę Kowali Polskich. W tym dniu przewidziano również Widowiskowe Pokazy Podkuwania Koni.

W niedzielę, 14 lipca 2024 r.  W godzinach popołudniowych po Mszy św. w intencji kowali, odbędzie się pokaz kucia prac dowolnych. W tym dniu prace konkursowe będą oceniane przez zgromadzoną publiczność.  Autor pracy która otrzyma najwięcej punktów zostanie laureatem Nagrody Publiczności, natomiast wśród głosujących zostaną rozlosowane kute podkowy na szczęście. W godzinach wieczornych przewidziane jest NOCNE KUCIE.

Dla najmłodszych przygotowane będzie Podwórko Zabaw Kowalskich, na którym kowale animatorzy poprowadzą gry, zabawy i naukę kucia.

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa wyrobów kowalskich, kiermasz sztuki ludowej
oraz występy zespołów artystycznych. Gwiazdami tegorocznych spotkań będą zespół Guzowianki,  Izabela Trojanowska oraz zespół Ex Maanam.  

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Wojciechowa! Do zobaczenia!

 
 

All Dates

  • 2024-07-14
  • 2024-07-13
  • 2024-07-12

Powered by iCagenda