Janowiec

Zalew w Janowicach
OpisZalew w Janowicach to obiekt położony wśród lasów, w sąsiedztwie obszaru NATURA 2000.
Telefon: 602 636 009
Żółwia i Dinozaura
OpisNiebieski, 62 kilometrowy szlak rozpoczyna swój bieg poza Krainą Lessowych Wąwozów, w miejscowości Bałtów, gdzie odkryto ślady dinozaurów. Zmierza na północ wkraczając na teren "Krainy" w Janowcu.
Zamek w Janowcu
OpisRenesansowy zamek wzniesiony na początu XVII w. na wysokiej skarpie wiślanej w miejscowości Janowiec. Odbywają się tu Turnieje Rycerskie, zlokalizowany jest również hotel.
Telefon: 81 881 52 28
Wypożyczalnia rowerów Janowiec
OpisGminny Ośrodek Kultury w Janowcu oferuje możliwość wypożyczenia sprzętu rowerowego w okresie od wiosny do jesieni.
Telefon: 81 881 52 89
Winnica Widok
OpisWinnica zlokalizowana we wsi Wojszyn. Na kamienistych glebach rośnie tu ponad 5000 krzewów winorośli, z których produkowane są wina. Właściciele oferują zwiedzanie winnicy i winiarni oraz degustację.
Telefon: 797 117 345; 601 56 39 90
Obiekt Certyfikowany: tak
Wąwóz Oblasówka
OpisJest to uskok tektoniczny, wycięty w gezach paleocenu, pogłębiony przez wąwóz dolinnodrogowy o przekroju V-kształtnym. Zbocza o nachyleniu 30-40° mają różną wysokość: lewe 40 m, prawe 10 m.
Spichlerz z Podlodowa
OpisSpichlerz z Podlodowa wyróżnia się budynków stojących na janowieckim wzgórzu surowością architektury i siłą konstrukcji. Jest on zupełnie inny niż spichlerze znad Wisły.
Telefon: 81 881 52 28
Siedlisko Marianna
OpisDom w malowniczej lokalizacji, który oferuje 5 pokoi. Obiekt ma do zaoferowania trzy pokoje dwuosobowe, oraz dwa pokoje czteroosobowe. W każdym pokoju znajduje się prywatna łazienka, a także jedyny w swoim rodzaju widok na otaczającą przyrodę.
Obiekt Certyfikowany: nie
Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna Janowiec – Janowice – Janowiec
OpisŻółta ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna Janowiec – Janowice – Janowiec umożliwia poznanie zróżnicowania zbiorowisk roślinnych, wynikających z odmienności siedlisk, trasa obfituje we wspaniałe, szerokie panoramy widokowe.
Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna „Nasiłów”
Opis4.5 kilometrowa, żółta ścieżka w kształcie rozciągniętej pętli wokół miejscowości Nasiłów. Na jej trasie znajduje się krajobraz Małopolskiego Przełomu Wisły, a także kamieniołom o wysokiej wartości geologicznej.
Ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna Janowiec – Oblasy – Janowiec
OpisBrązowa, przeszło sześciokilometrowa ścieżka o charakterze przyrodniczo - dydaktycznym. Biegnie pętlą z Janowca, przez wsie Oblasy i Książe prezentując Małopolski Przełom Wisły.
Rynek w Janowcu
OpisW średniowieczu znajdowała się tu wieś o nazwie Serokomla. W XV stuleciu okolica ta należała do rodu Janowskich herbu… właśnie Serokomla. Zapewne od ich nazwiska pochodzi nazwa późniejszego miasta Janowiec.
Restauracja Czarna Dama
OpisCzarna Dama to restauracja zlokalizowana zaledwie 500m od Zamku w Janowcu. Nowy, pięknie urządzony obiekt, którego nazwa i wystrój nawiązuje do postaci z miejscowych legend. Restauracja serwuje klasyczne potrawy kuchni polskiej.
Telefon: 600 237 440
Obiekt Certyfikowany: tak
Pokoje gościnne Zacisze
OpisObiekt udostępnia Gościom aneks kuchenny wyposażony w lodówkę, kuchenkę mikrofalową, czajnik bezprzewodowy, toster, naczynia, kawę i herbatę. Parking na 5 samochodów. Na ogrodzonym terenie istnieje możliwość grillowania i znajduje się miejsce na ognisko oraz leżaki.
Obiekt Certyfikowany: nie
Pokoje Gościnne u Bora
OpisDo dyspozycji Gości oddano 5 przytulnie urządzonych pokoi z łazienkami oraz samodzielną, w pełni wyposażoną kuchnią. Zachęcamy także do skorzystania z ogrodu, w którym znajdują się duża chata grillowa, plac zabaw dla dzieci, piaskownica, trampolina oraz basen.
Obiekt Certyfikowany: nie