Końskowola

Manufaktura Różana
OpisManufaktura Różana znajduje się w miejscowości Stara Wieś w gminie Końskowola. Wytwarzane są w niej przetwory z płatków róży, owoców róży, pigwowca, dyni jadalnej.
Telefon: 609 481 420
Obiekt Certyfikowany: tak
La'Lawenda Plantacja Lawendy
OpisJeśli chcesz oderwać się od codzienności i poczuć się jak w Prowansji, zapraszamy do pełnego uroku, niepowtarzalnego miejsca jakim jest plantacja lawendy.
Telefon: 603 626 090
Obiekt Certyfikowany: tak
Wąwóz w Lesie Stockim
OpisJest to dolinny wąwóz typu dendrytycznego, jeden z trzech, tworzących nadrzędny, krzewiasty układ krajobrazowy. Wąwóz ma 700 m długości, 10-15 m głębokości, przekrój trapezoidalny lub V-kształtny i zróżnicowane nachylenia zboczy (30-55°).
Wąwóz Glibienny Dół
OpisW Lesie Stockim znajduję się rozległy wąwóz nazwany Glibiennym Dołem. Jego dnem płynie niewielki strumień. Do wąwozu można wejść w jego środkowej części  w okolicach przystanku autobusowego w Stoku.
Manufaktura Różana
Opis10 i 11 czerwca - 11:00-16:00 - Manufaktura Różana będzie otwarta dla zwiedzających. W trakcie degustacji produktów zapoznają się Państwo z historią powstania tej małej przetwórni a także bogatą tradycją gminy Końskowola dotyczą nie tylko uprawy róż.
Kościół Szpitalny pw. Św. Anny i Św. Marka Ewangelisty
OpisKościół zbudowany w stylu "renesansu lubelskiego". Jego budowę rozpoczęto w 1611 r.
Kościół farny pw. Znalezienia Krzyża Św. i Św. Andrzeja Apostoła
OpisKościół parafialny w Końskowoli pod rozszerzonym wezwaniem Znalezienia Krzyża Św. i św. Andrzeja Apostoła
Telefon: 81 889 20 00
Końskowola - trasa żółta
OpisTrasa żółta o długości 9,2 km. Ma kształt pętli i biegnie przez lasy i małe wąwozy.
Końskowola - trasa zielona
OpisStosunkowo krótka, 6,8 km, zielona trasa. Szlak ma przebieg miejski, prowadzi głównie ulicami asfaltowymi.
Końskowola - trasa czerwona
OpisNajdłuższa, 14 kilometrowa, czerwona, końskowolska trasa. Biegnie przez lessowe wąwozy, a w połowie ścieżki znajduje się zadaszona wiata ze stołami, ławkami i miejscem na ognisko. Amplituda wysokości trasy jest stosunkowo wysoka, wynosi około 100 m.
Końskowola
Telefon: 81 881 62 01
Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli
OpisGminny Ośrodek Kultury w Końskowoli im. Kazimiery Walczak jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności artystyczne i uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach kulturalnych.
Telefon: +48 573 298 733
Folwark z XVIII w. ze spichlerzem
OpisFolwark z XVIII spichlerzem istniał już za Tęczyńskich, został znacznie rozbudowany przez Lubomirskich i Sieniawskich. Za rządów Aleksandra Augusta księcia Czartoryskiego, Końskowola stała się siedzibą administracji nadwiślańskich dóbr „Familii”.
Dworek Różany
OpisDworek Różany zlokalizowany jest pośród malowniczego Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Tutaj czekają na Państwa komfortowe warunki wypoczynku. Pofalowany teren wzbogacają lessowe wąwozy i jary, pagórki oraz uprawy chmielu i róż. Na posesji znajdują się dwa budynki.
Obiekt Certyfikowany: nie
Dwór Tęczyńskich
OpisPrzez długi czas omylnie uznawany za obiekt zniszczony w czasie jednej z zawieruch dziejowych. Dzięki badaniom dr Adama Soćko wiemy, że dawna plebania – co do której zakładano, że powstała między 1613 a 1630 r. – w istocie była o wiek starszym dworem rodu Tęczyńskich.