Puławy

Las Przygodas
OpisZajęcia na świeżym powietrzu z Lasem Przygodasem to wartościowe uzupełnienie lekcji przyrody, biologii czy geografii w postaci aktywności na świeżym powietrzu. Omawiane i realizowane są na nich elementy podstawy programowej oraz zagadnienia związane z ekologią.
Telefon: 504 694 941
Obiekt Certyfikowany: tak
Zespół dworsko parkowy w Bronowicach
OpisZespół dworsko parkowy w Bronowicach z XVI w. Gruntownie zrewitalizowany stał się idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi
Wypożyczalnia sprzętu wodnego Marina Puławy
OpisMarina w Puławach, oferuje turystom wypożyczenie wielu łodzi, katamaranów, rowerów wodnych, kajaków i rowerów.
Telefon: 510 471 132
Wypożyczalnia sprzętu wodnego Dwa Żywioły
OpisDwa żywioły to wypożyczalnia sprzętu wodnego - tj. kajaków i motorówek bez licencji. Proponowane są tu również spływy Wisłą i Chodelką. Wszystko z dala od tłumów, w pięknych plenerach dzikiej przyrody.
Telefon: 501 352 777
Wypożyczalnia sprzętu Nordic Walking CiT Puławy
OpisWypożyczalnia sprzętu do Nordic Walkingu zlokalizowana w Centrum Informacji Turystycznej w Puławach.
Wypożyczalnia kajaków i kanu 'Ka jak Kamil'
OpisWypożyczalnia kajaków i kanu “Ka Jak Kamil” to profesjonalna firma organizująca spływy kajakowe i posiadająca w swojej ofercie wypożyczalnie sprzętu turystycznego – kajaków oraz kanu.
Telefon: 604 644 695
Wypożyczalnia kajaków Dziki Raj
OpisWypożyczalnia kajaków Dziki Raj to mobilna wypożyczalnia, co oznacza, że dowozimy i obieramy sprzęt z każdego miejsca na szlaku wodnym, oczywiście pod warunkiem dogodnego dojazdu. Dzięki temu możecie Państwo rozpocząć i zakończyć spływ w wybranym przez siebie miejscu.
Telefon: 503 914 958; 517 148 662
Wypożyczalnia kajaków 'Kajakami po Wieprzu'
OpisWypożyczalnia kajaków "Kajakami po Wieprzu" oferuje sprzęt i spływy dla początkujących i zaawansowanych wioślarzy po rzece Wieprz.
Telefon: 781 948 622
Wincentego Pola
Opis18 kilometrowy, zielony szlak ma swój początek na rynku w Janowcu i biegnie przez skarpę wiślaną. Trasa mija Kazimierz Dolny zlokalizowany na drugim brzegu Wisły, podążając dalej przez miejscowości Nasiłów i Góra Puławska. Jej koniec znajduje się pod Pałacem w Puławach.
Wille Cienista i Samotna
OpisWille Cienista i Samotnia powstały za sprawą osób dla kultury polskiej bardzo znaczących. Wybudowało je małżeństwo Józef i Łucja Rautenstrauch.
Willa Puławianka Bed&Breakfast
OpisWilla Puławianka Bed & Breakfast to kameralny obiekt dla osób szukających relaksującego miejsca na nocleg. Do dyspozycji gości oddanych zostało 5 przestronnych pokojów – są to pokoje 2-osobowe oraz 3-osobowe z łazienkami z prysznicami.
Willa Jola
OpisPensjonat znajdujący się w nowo wyremontowanym budynku w Puławach w dzielnicy Włostowice, w cichej i spokojnej okolicy. Do dyspozycji gości przekazano 8 pokoi.
Willa Cienista
Telefon: 81 887 40 49
Wieża Ciśnień Puławy
OpisWchodząc od strony alei Królewskiej na teren zespołu pałacowo-parkowego w Puławach patrząc w lewą stronę, tuż za murem zobaczymy intrygującą budowlę.
Wąwóz Uczynny Dół
OpisWąwóz Uczynny Dół położony w Skowieszynie, niedaleko wąwozu Chmielny Dół. Wejście do wąwozu jest przy czerwonym szlaku Nordic Walking – którego sieć wąwozów prowadzi aż pod pomnik Bitwy w Lesie Stockim z 1945 r.