Józefów nad Wisłą

Zespół Pałacowo-Parkowy Potockich
OpisZespół pałacowo-parkowy z murowanym pałacem z II połowy XVIII w. Zlokalizowany jest józefowskim w parku, przy skarpie wiślanej.
Wypożyczalnia kajaków NAKANU
OpisWypożyczalnia kajaków i kanu zlokalizowana w Strzyżowicach. Firma organizuje szkolenia z użytkowania kajaków, a także spływy po Wiśle, Wieprzu i Chodelce.
Telefon: 796 933 996
W Kajakach - mobilna wypożyczalnia kajaków
Opis"W KAJAKACH"  to mobilna wypożyczalnia kajaków na rzece Wyżnica w Józefowie nad Wisłą. Oferta wypożyczalni kierowana jest zarówno dla początkujących kajakarzy, jak i dla ludzi mających pewne doświadczenie, którzy szukają odpowiedniej dawki adrenaliny.
Telefon: 663 659 306; 721 756 858
Stawy w Mazanowie
OpisKompleks 8 stawów o różnym przeznaczeniu. Niektóre są naturalnymi łowiskami, inne mają przeznaczenie hodowlane.
Ścieżka Przyrodnicza 'Złota Góra'
OpisCzerwona ścieżka o charakterze pętli. Jej długość to około 4 km. Biegnie przez wąwozy lessowe w zboczu doliny rzeki Podlipie.
Pobernardyński Zespół Klasztorny
OpisPobernardyński zespół klasztorny w Józefowie w skład którego wchodzą: barokowy kościół p.w. Bożego Ciała, dzwonnica oraz reprezentacyjna brama fundacji Jana Potockiego.
Telefon: 81 828 50 22
Pizza nad Wisłą
OpisW naszym menu poza pizzą znajdziecie lody, desery lodowe, gofry, shake'i, granitę, dania fast food.
Telefon: 796 677 877
Kościół św. Anny w Prawnie
OpisKościół pw. św. Anny powstał na początku XVII wieku, jego fundatorem był Abraham Sieniński. Wkrótce po wybudowaniu przy świątyni działała szkoła prowadzona przez bakałarza, w okresie przedrozbiorowych funkcjonowała tu także mała biblioteka.
Telefon: 81 828 65 05
Kościół pw. Zwiastowania Pańskiego w Starych Boiskach
OpisKościół pw. Zwiastowania Pańskiego w Starych Boiskach
Kościół pw. Wszystkich Świętych w Rybitwach
OpisKościół pw. Wszystkich Świętych w Rybitwach, wybudowany w latach 1613-1631 w stylu renesansu lubelskiego.
Telefon: 81 828 50 86
Kapliczka w Starych Kaliszanach
OpisKapliczka murowana pochodząca prawdopodobnie z początku XX wieku. Wewnątrz umieszczona jest malowana figura św. Stanisława Biskupa i Męczennika (zapewne jest ona dziełem ludowego artysty).
Kapliczka Św. Jana Nepomucena z Prawna
OpisW leżącym nad rzeką Wyżnicą (dopływem Wisły) Prawnie znajduje się drewniana brogowa kapliczka z figurą św. Jana Nepomucena. Znacznie starsza drewniana figura świętego, która pierwotnie była umieszczona  w kapliczce, po renowacji została przeniesiona do pobliskiego kościoła
Hotel Bursztynowy
OpisHotel Bursztynowy położony jest  w Józefowie na wysokim prawym brzegu Wisły. Do dyspozycji gości są pokoje 1,2,3,4 i 5 osobowe, które  wyposażono w łazienki oraz przestrzenny apartament. Hotel dysponuje również nowoczesną salą konferencyjną wyposażoną w sprzęt audiowizualny.
Obiekt Certyfikowany: nie
Gminne Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą
OpisMnogość inicjatyw podejmowanych przez Gminne Centrum Kultury świadczy o jego aktywności i zaangażowaniu. Centrum stara się, aby mieszkańcy gminy mogli w równym stopniu korzystać z organizowanych imprez czy projektów.
Telefon: 81 828 50 78