plen

Retro Meleks - Podróż po Nałęczowie i Wąwolnicy

Kontakt ul. Fryderyka Chopina 1,
24-150 Nałęczów
Gmina Nałęczów
Miejscowość Nałęczów
Telefon 721 948 772
e-mail retromeleks@gmail.com
Godziny otwarcia Codziennie: 10:00 - 19:00

Opis

Retro podróż to niezapomniane wycieczki w stylizowanym, elektrycznym pojeździe. Podróż odbywa się z głosem przewodnika, a w trakcie wyprawy goście poznają historię odwiedzanych miejsc i ludzi z nimi związanych.

Zapraszamy na podróże w czasie do miasteczka uzdrowiskowego, które oczami wyobraźni dzięki narracji przewodnika zmienia się wówczas rodem z powieści Bolesława Prusa czy Stefana Żeromskiego, bywalców i wielbicieli Nałęczowa.Przywołujemy zatem tradycję nałęczowskich kuracji.  W XIX wieku odbywały się tu corsa kwiatowe, pikniki, na wyspie w Parku Zdrojowym koncertowała orkiestra dęta a przy “Źródełku Miłości” wypijano symbolicznego bruderszaft, zwłaszcza w blasku pełni księżyca… Nasze stylizacje oraz opowieści w trakcie wycieczki, odzwierciedlają ducha epoki.

Zapraszamy również na wycieczki do Wąwolnicy – dawnego miasta królewskiego a obecnej Lubelskiej Częstochowy.  Na Tym Wyjątkowym Kawałku Lubelszczyzny nie ma rzeczy niemożliwych dzięki patronującej figurze Matki Bożej Kębelskiej. Za przyczyną kard. Stefana Wyszyńskiego, w 1987 r. figurę uhonorowano papieskimi koronami i po dzień dzisiejszy za Jej wstawiennictwem pielgrzymi otrzymują wiele łask. Ponadto Wąwolnica położona jest w Krainie Lessowych Wąwozów, które oplatają miejscowość w bajkowy sposób. Podczas podróży przybliżymy ich genezę spacerując po tym cennym i niebywale atrakcyjnym przyrodniczo obszarze.
 
Oferujemy również zwiedzanie w języku angielskim.
Zapraszamy codziennie w godz. 10.00 – 19.00
Start: Zatoczka “Pod Cisami” na ul. Chopina (obok parkingu)
Kontakt: 721 – 948 – 772
https://www.facebook.com/retro.meleks

Informacje dodatkowe

Informacje

Członek KLW tak
Obiekt Certyfikowany tak

Lokalizacja

Nałęczów
Fryderyka Chopina 1, 24-150 Nałęczów