Trasa wycieczki obejmuje: zwiedzanie zamku Kazimierza Wielkiego i wejście na górującą nad Miasteczkiem basztę; wejście do Fary – kościoła parafialnego Kazimierza Dolnego (w miarę możliwości, gdyż jest to funkcjonująca świątynia); zwiedzanie Rynku z kamienicami Gdańską i Przybyłów oraz Małego Rynku – dawnej części żydowskiej miasta. Spacer najbliższym Rynku wąwozem – Plebanką (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych).
Wycieczka trwa ok. 2h (czas uzależniony jest od pogody i zaangażowania turystów).
Pani Danuta organizuje również gry miejskie w Kazimierzu Dolnym, które są certyfikowaną atrakcją Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.
Zagadkowy Kazimierz - gra dla dzieci, gdzie podczas zwiedzania Kazimierza dzieci odkrywają część tajemnic miasteczka samodzielnie wykonując zadania i rozwiązując zagadki.
Na tropie kazimierskich tajemnic - gra z mapa dla młodzieży. Uczestnicy otrzymują mapę i ruszają w drogę. Wykonują zadania, które pozwalają im przejść do kolejnego etapu gry.
Malarskie potyczki - gra przenosząca uczestników w czasy międzywojenne, gdy w wakacje Kazimierzem władali malarze. Uczestnicy muszę się przeistoczy w młodych studentów, którzy mają udowodnić, że są godni miana artysty.
Kupcy i zbójnicy - tu przenosimy się w czasy renesansu, by pokonując przeszkody i czasem miłych, czasem nieprzychylnych mieszkańców miasteczka dotrwać do końca potyczek.
Tajemnica Łopuszanki - gra kryminalno-artystyczna - podróż przez Kazimierz lat '20 XX wieku w poszukiwaniu mordercy i zaginionych akt.