Pracownia Fusingu Klimaty

Kontakt Stary Gaj 43B,
24-120 Wojciechów
Gmina Wojciechów
Miejscowość Stary Gaj
Telefon 505 012 678; 505 012 678
e-mail kontakt@klimaty-szydlowscy.pl
Sezon Obiekt całoroczny

Opis

Pracownia funkcjonująca w Starym Gaju. Nowy budynek, wyposażony w profesjonalny piec, stół warsztatowy i pełny węzeł sanitarny, pozwala na tworzenie w komfortowych warunkach form użytkowych i dekoracyjnych ze szkła, z wykorzystaniem metody fusingu.

Klimaty Pracownia Fusingu w Starym Gaju to miejsce, które naprawdę ma wyjątkowy klimat! Organizowane są tu warsztaty fusingu dla małych grup zorganizowanych oraz rodzin. W malowniczych okolicach Nałęczowa powstają prawdziwe dzieła sztuki! 

Fusing to technika stapiania i formowania szkła w bardzo wysokich temperaturach w specjalnym piecu. Do fusingu wykorzystuje się szkło kolorowe i bezbarwne oraz różnego rodzaju posypki, fryty, farby, tlenki, a nawet opiłki metali. Techniką fusingu można wykonywać różne formy dekoracyjne i użytkowe wyposażenia wnętrz. Szkło to niezwykły materiał dający nieograniczone możliwości twórcze. Mnogość odcieni, barw, bąbelków powietrza daje naturalny i jednocześnie niezwykły efekt. Jak piszą na swojej stronie internetowej właściciele “…przeniesienie chwili na szkło metodą fusingu wymaga temperatury ponad 800 °C i kreatywności…” O kwestie techniczne zadbają specjaliści, a podczas wizyty w “Klimatach…” kreatywności na pewno też Wam nie zbraknie! 

Informacje dodatkowe

Informacje

Członek KLW tak
Obiekt Certyfikowany tak

Lokalizacja

Wojciechów
Stary Gaj 43B, 24-204 Wojciechów