plen

Muzeum Minerałów, Meteorytów i Skamieniałości

Kontakt Nowy Gaj 18a,
24-204 Wojciechów
Gmina Wojciechów
Miejscowość Nowy Gaj
Telefon 505 288 292; 501 447 901
e-mail mlynhipolit@poczta.onet.pl

Opis

Jedna z największych w Polsce prywatnych kolekcji minerałów, meteorytów i skamieniałości zgromadzona w zabytkowym Młynie Hipolit w Nowym Gaju. Turyści mogą wziąć udział m.in. w lekcjach muzealnych, warsztatach geologicznych, fizycznych, grach terenowych czy w płukaniu złota.

Młyn „Hipolit” zbudowano w 1937 r. Jest częścią “Szlaku młynów wodnych rzeki Bystrej” oraz “Szlaku żelaza i kowalskich tradycji“. Młyn i muzeum uznane zostały za jedną z „Perełek Lubelszczyzny”. Położony w przepięknym zakolu rzeki, przy pieszym i rowerowym szlaku turystycznym Lublin – Wojciechów – Nałęczów- Kazimierz Dolny.

Młyn „Hipolit” to wspaniałe muzeum minerałów, skamieniałości i meteorytów.
Kolekcja liczy ponad 5 tysięcy eksponatów i jest stale powiększana. Kolekcja powstaje od ponad 30 lat i każdy nowy okaz jest dla nas źródłem wielkiej radości i wiedzy, którą chętnie przekazujemy naszym gościom, chętnie też uczymy się od nich. Zbiory prezentują się szczególnie pięknie w atmosferze starego młyna.

Warsztaty, edukacja i pokazy w Młynie “Hipolit”
Minerały, rośliny, edukacja i tradycja – nasze pasje, stały się pracą i stylem życia. Dlatego podczas warsztatów i wycieczek z zapałem dzielimy się swoją wiedzą i umiejętnościami.

W ofercie:

  • lekcja muzealna “Skarby Ziemi”
  • szkoła płukania złota
  • wyprawa do jaskiń-gra terenowa w Krainie Lessowych Wąwozów, z mapą- na uczestników czekają nagrody w postaci minerałów
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek, herbatą lub lemoniadą (zapewniamy wszystko)
  • warsztaty astronomiczne w planetarium

Czas trwania ok. 5 godzin
 
***Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Prowadzimy zajęcia również poza siedzibą i może zdarzyć się, że będziemy nieobecni. Jeżeli podczas zajęć nie będziemy mogli odebrać telefonu, oddzwonimy w późniejszym terminie.***

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak

Lokalizacja

Wojciechów
Nowy Gaj 18a, 24-204 Wojciechów