Restauracja Zabytkowe Podziemia

Kontakt Lipowa 27,
24-150 Nałęczów
Gmina Nałęczów
Miejscowość Nałęczów
Telefon 665 311 222; 667 441 555
e-mail dagmarasawa22@o2.pl
Godziny otwarcia Poniedziałek: nieczynne; Wtorek - Niedziela: 12:00 - 20:00

Opis

Restauracja w centrum Nałęczowa, w stylowych piwnicach wybudowanej w 1882 r. Willi "Nadgórze". Lokal jest gustownie urządzony, udekorowany obrazami cenionych lokalnych artystów. W tym miejscu serwowane są autorskie potrawy cenione niegdyś przez przebywających tu artystów.

Zabytkowe Podziemia znajdują się w centrum Nałęczowa. Zielona Willa „Nagórze” przy Alei Lipowej 27, które oddają do Państwa dyspozycji stylowe wnętrza, które zapewnią Państwu wrażenia estetyczne oraz przeniosą Państwa w XIX wiek. Historia Zabytkowych Podziemi związana jest z historią willi. Nazwano ją od nazwiska ziemianina Józefa Nagórskiego dla którego ją zbudowano w 1882 roku w stylu szwajcarskim. Styl szwajcarski dotarł do Nałęczowa w latach 80 – tych XIX stulecia. Ówczesny właściciel Nałęczowa Michał Górski zadbał o wprowadzanie tego stylu w tutejszym uzdrowisku. Szwajcarska architektura stanowiła w całym kraju obowiązujący kanon „kurortowy”. Wille stawały się pensjonatami. Z radością wynajmowano pokoje dla kuracjuszy. Bywalcy integrowali się poprzez urządzanie uroczystości jubileuszowych, spotkań towarzyskich oraz wieczorków karnawałowych.

Dania regionalne: 

  • Barszcz z dużą ilością warzyw i koperkiem według receptury Oktawii Żeromskiej
  • Medalion Wokulskiego ze schabu z podgrzybkami z plackami ziemniaczanymi lub szpinakowymi kluskami śląskimi z garniturkiem sałatkowym
  • Ulubiony deser Bolesława Prusa – Pigwowiec (produkt certyfikowany Krainy Lessowych Wąwozów).

Menu: Menu Zabytkowych Podziemi 

Lokalizacja

Nałęczów
ul. Lipowa 27, 24-150 Nałęczów